Ocena kierowcy - Ford Transit III

Silnik 2.5 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: 5 lat
Ford Transit III 2.5 D 75KM 55kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 2,5td z 94r ma 5biegu jadąc 80km/h bardzo dobrze sobie radzi z lawetą i ok 3,5tony na lawecie
Karoseria : blachy są słabe ale miałem sprintera 312max i tak samo gnił jak ford
głowica żeliwna silnik nie zawodny trzeba pilnować świecy żarowej w kolektorze ssącym jak ją wymieniłem na nową to mam do dziś spokój jeżdze już ok 5lat co prawda to auto jedzie 120km/h max i to z góry jest wolne ale naprawde silne auto jest 9osobowe ale wyrzuciłem kanapy i woże kukurydze radzi sobie na 5biegu 80kn/h z prawie 4tonami pół na przyczepce pół na aucie jwżdze na lotosie 10W/40
skrzynia pracuje bardzo dobrze jeżeli wleje się hipol ATF-2 czerwony nic nie dzije się w zime biegi wchodzą doskonale tak jak w lato, w most wlałem hipol 15 i 400ml doktora do mostów
zawieszenie super sworzeń kosztuje 35zł netto, drążki szt.17zł,tuleje wahacza 4szt32zł to co to za koszta
troche w tyn modelu lipne są lusterka nie są szkła dość wypukłe jak cofa się z przyczepką po łuku to nie widać jej
kierowca i pasazerowie siedzą jak w saunie ale pasażerowie z tyłu mogą zmarznąć dodatkowa nagrzewnica pod siedzeniem spełnia swoją wtedy jest upał koszt to ok 170zł
może być ale jak jedzie się 70km/h powyżej robi się jak w ciągniku
naprawde jak widziałen te spalania przedstawione przez producenta to za głowe sie złapałem podiadam transita 2,5td z 1994r prędkosc max to 120km\\h z góry ale naprawde na aucie 1,8t i na przyczepce 2tony jechałen 620km i wyszło mi 8,5l/100km.Miałem lawete z ursusem 360z kabiną jechałem z pomorza do zakopanego i wyszło mi i wyszło mi8,4l/100km fakt że zapłaciłem mandat za przeładowanie ijechałem max z lawetą 80km/h transit dawał sobie rade bez problemu na 5biegu
pali na dotyk ale musiałem kupić używany rozrusznik od modelu 98r z przekładnią , wielkośćią jest prawie połowe mniejszy od orginału koszt 300zł jak jest dobry aku to można jeżdzi na rozruszniku. Wkużają też kluczyki ale zamontowałem central zamek i z głowy

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 75KM 55kW [l/100km]

7,7