Ocena kierowcy - Ford Transit V

pirat1001@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 TD 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Ford Transit V 2.0 TD 125KM 92kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
to już mój trzeci transit i do tej pory nie mam zastrzeżeń do tej marki
bez problemu , jak trzeba przyspieszyć to tez daje sobie nieżle radę i można go spokojnie wkręcać w okolice 3500
nie mam generalnie większych zastrzerzeń
może to wina opon ale na zimowych firestone mam obawy przy łukach. generalnie bardzo dobre pole manewru przy zawracaniu
poza wiecznie zachlapanymi lusterkami i szybami trójkątnymi(ten typ tak ma :( ), ostatnio zaczyna przeszkadzać słupek od strony kierowcy- dość duże martwe pole
zasmucił mnie zle umiejscowiony uchwyt na napoje w środkowej konsoli. we wcześniejszych modelach można było sobie sprawnie nagrzać kubek picia :). szkoda że nie ma też lusterek w osłonkach p.słonecznych. jak się o to spytałem u dealera to odpowiedziano mi że to jest samochód do pracy . przydałaby sie też regulacja wysokości podłokietnika, żeby przejść do drugich drzwi to mała gimnastyka(dzwignia zmiany biegów w podłodze)
dobrze działa , ale nawiew na szyby trójkatne jest b. kiepski , a dwa lata temu podczas mrozów miałem tam szron i tylko skrobaczka temu zaradzała
kierowca ma miejsca odpowiednio, przy podwójnym siedzeniu to podróż tylko z jedną osobą(ciężka zmiana biegów), jak się rozłoży podstawkę pod napoje to dla środkowej osoby b.miejsca na nogi
w porównaniu z poprzednim modelem jest o wiele lepsze, ale tylko do pewnego zakresu prędkości czyli ok. 100
nie zwracam uwagi na ekonomię jazdy gdyż pieniądzem jest czas, ale spalanie uśredniłem w granicach 8-9,5l/100km.przy spokojnej jezdzie to nawet 7,5(trasa). jak skończyła sie gwarancja od razu zacząłem go serwisować NIE w aso
szkoda że jest sporo pozycji jako opcja np. uchwyt nad drzwiami dla pasażera
częsta regulacja hamulca ręcznego ( co przegląd), nagminne przepalanie żarówek w podświetleniu tablicy rejestracyjnej
turbina do wymiany przy 200000km, po dwóch latach przetarcie przewodu od klimy w okolicach filtru powietrza (wyciek płynu)
Ford Transit V