Ocena kierowcy - Ford Transit VI Van SWB

lobooz, 10 lat temu
Silnik 2.2 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Ford Transit VI Van SWB 2.2 Duratorq TDCi 140KM 103kW 2009-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo mocny i elastyczny silnik
Bardzo przyjemne autko.
Rewelacja! Elastyczność, moc... wiele osobówek wymięka! Świetne przyspieszenie! Fakt, że to najmniejsza wersja nadwoziowa i że wożone były tylko lekkie spożywki. Ogólnie rakieta!
6 biegów, lewarek pod ręką. Świetnie współpracuje z silnikiem! Krótkie skoki lewarka i wygodna gałka.
Jak na dostawczaka, to niemal sportowe. Twarde, ale za to pewne. Mnóstwo wspomagaczy jazdy. Dziwne tylko, ze nowe auto z salonu miało zapowietrzone hamulce (ale to tylko moja uwaga- inni kierowcy tego auta tak nie uważali). Jednak o komforcie Renault można zapomnieć.
Dobra. Duże lustra i dobre przeszklenie kabiny. Jednak w ferworze kurierskiej jazdy radzę pamiętać o martwym punkcie.
Najbogatsza wersja: masa udanych schowków, wszystko pod ręką. Pełne wyposażenie. Z tempomatu można jednak w kurierce zrezygnować. Na długich dystansach niektórym się może przydać.
Klima szybko chłodzi. Wentylacja działa dość cicho. Ogrzewanie skuteczne.
Masa schowków pomaga utrzymać porządek w kabinie. Czasem można wręcz o czymś zapomnieć. Jest wygodnie. Nie pakowałem się jednak do niego na dłuższe trasy. Transitem jeździłem po jednym województwie. Masterem po Europie. Trudno mi więc porównać.
Całkiem niezłe. W Doblo było znacznie gorzej!
W sumie to nie wiem. Nie interesowało mnie to. Tankowała firma tyle ile było trzeba.
Drooogie, ale fajne ;)
Od nowości wyskakiwał jakiś błąd, z którym service nie potrafił sobie poradzić.
\"CHECK ENGINE\" w nowym aucie. Spadek mocy, nieraz po intensywnej jeździe nie chciał odpalić. Później w końcu serwis się z tym uporał.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Duratorq TDCi 140KM 103kW [l/100km]

10,9