Szukaj

Ocena kierowcy - Ford Transit VII

Rob, 3 lata temu
Silnik 2.2 TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Przebieg: 12 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Ford Transit VII 2.2 TDCi 125KM 92kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
4,85
26% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
5,0
Całokształt
Dodaję ocenę, bo wybierając samochód ciężko mi było znaleźć coś o fordzie. Na drogach królują ducato, transitów jest mało i zastanawiałem się dlaczego, skoro cenowo bardzo podobnie a nawet ford lekko droższy. Ford zwrócił na siebie uwagę bo jest inny, mnie osobiście się podoba a znalazłem opinię że wnętrze jest ok. Do rzeczy... zakochałem się w tym samochodzie. Jest bardzo wygodny. Kierownica zgrabna od fordowskich osobówek, tempomat to cudo. Ogólnie długa jazda jest bardzo wygodna i aż chętnie się wsiada. Reszta opinii w poszczególnych działach.
Wrażenia
5,0
Silnik
Silnik pracuje cicho. Przy lekkiej muzyce w radiu w zasadzie go nie słychać. Nie szarpie, jest elastyczny, gaz reaguje bardzo żwawo. Przyspieszenie ok, d*** nie urywa ale jest to dostawczak - na pusto przyspieszenie zwykłej osobówki.
5,0
Skrzynia biegów
Biegi mają zdecydowane skoki i wchodzą bardzo ładnie. Szóstka jest zwykłym biegiem, od 85km/h w górę jedzie się tylko na niej. Skrzynia elastyczna. Mógłbym się przyczepić do odrobinę za dużego skoku między 2 a 3 biegiem.
5,0
Układ jezdny
Kieruje się pewnie, samochód słucha się kierowcy. Promień skrętu jak w osobówce.
Komfort
5,0
Widoczność
Widoczność bardzo dobra, nie ma się do czego przyczepić. Wsiadając do osobówki po podróży transitem brakuje mi tej widocności. Duża, przednia szyba, duże boczne i spore lusterka.
4,0
Ergonomia
Wszystko super jeśli chodzi o jazdę. Pokrętła od klimy w kiepskim miejscu i wyświetlacz od radia mało czytelny. Zestaw głośnomówiący trochę slaby pod tym względem, że trzeba czasem głośno mówić - głośnik w złym miejscu.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Auto szybko się nagrzewa, nie pamiętam jak w zimie ale przy temperaturze ok 10 stopni po przejechaniu 2 - 3 kilometrów silnik ma 90 stopni. Klima daje radę.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Fotel kierowcy bardzo ok, duży zakres regulacji. Jest podłokietnik. Na drzwiach kierowcy spokojnie można oprzeć lewą rękę. Mam 192 cm wzrostu i 20h podróż była przyjemna. Pasażer ma gorzej, jego fotele nie mają regulacji ale miejsca na nogi dużo.
5,0
Wyciszenie
Bardzo cicho. Pamiętam jeszcze busy w których nie dało się rozmawiać. Tu przy 110km/h cichutko, przy cichej muzyce nie słychać silnika. Zawieszenie też bardzo ciche.
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
O kosztach utrzymania nic nie napiszę bo samochód na gwarancji. Póki co żadnej usterki przy 12 000 przebiegu. Warto rozpisać się o spalaniu bo jak czytałem różne opinie to zakres był od 7 do 15l i sam nie wiedziałem czego się spodziewać. Jedni chwalili, inni masakrowali. Posiadam wersję euro5 125KM. Przy jeździe na pusto na autostradzie ok 95km/h auto pali niecałe 7 litrów! W długiej trasie było to 6,7 - 6,9l. Przy załadowaniu 2 ton (tak, 2 ton) spalanie rośnie do około 8,5l. Przy jeździe mieszanej, przy normalnej jeździe ok 8 - 8,5 na pusto. Jazda autostradą 110 - 120 podnosi spalanie do 9,5 - 10l na pusto. Przy pełnym ładunku jadąc 130km/h ze 13 spali ale to domysł bo jeżdżę zazwyczaj 100-110 z lekkim ładunkiem. Spalanie jest dla mnie największym zaskoczeniem.
5,0
Stosunek jakość/cena
Uważam, że jest bardzo ok. Jechałem raz w dłuższą trasę ducato i był ok ale transit wygodniejszy. Sprinterem mi się najgorzej jeździło. Jak dla mnie transit -> master -> ducato -> sprinter. Podkreślam że innymi jeździłem sporadycznie i dawno, ok 6 lat temu.
Niezawodność
4,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
W tylnich drzwiach w jednym miejscu odchodzi uszczelka. 3 światlo stop lata luzem. przy zbyt mocnym pociągnięciu za fotel pasażera coś w tapicerce lekko poszło, jakaś zszywka chyba odpadła.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Brak na ten moment

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 125KM 92kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,9
Minimalne średnie zużycie paliwa
8,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
9,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,7
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Ford Transit VII