Ocena kierowcy - FSO 1500 Sedan

Damian. adres: dpawlowicz@interia.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1990
FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
Ludzie !!! Ja jak miałem 8 lat to usłyszałem od Ojca: "Kto smaruje ten jedzie." Można się zachwycać niezawodnością współczesnych samochodów innych marek, ale niech ktoś sprubuje nie wymieniać olejów i filtrów w silniku swojego samochodu przez 2 lata albo dłużej. Niech nie myje, czyści, nie dogląda. BĘDZIE MIAŁ DZIADA. Po prostu --- KTO DBA TEN MA. A do piątki to mu brakuje alarmu i centralnego zamka, ale to da się załatwić! (Może na 14 urodziny???).
Silnik (Poloneza) pochodzący z 92 roku aktualnie jest około 7 tys. km po remoncie własnoręcznie wykonanym. Zrobione zostało wszystko oprócz wymiany tłoków i szlifowania cylindrów (bo pomiary u szlifierza wykazały bardzo dobry stan zespołu tłok-cylinder).
Są (OCZYWIŚCIE) na szczęście niezbyt wielkie wycieki. Niestety coraz bardziej daje o sobie znać pierścień synchronizatora pierwszego biegu...
Co prawda nie na piątkę, ale nie mam na co narzekać! Nie ma luzów, nie szumi, nie piszczy.
Jak się pojeździ prawie 8 lat to się nabywa wprawy i można się wszędzie wcisnąć (nawet o 15.00 w centrum Katowic). W trasie też wszystko widać, bo przecież od czego są "oba trzy" lustereczka...
Jest na mnie szyty... No prawie, bo do "podziękowania" awaryjnymi światłami muszę się trochę wyciągnąć.
Zdecydowanie źle oceniam sprawę ogrzewania (zwłaszcza w zimie). Pomimo szczelności całego układu ogrzewania oraz sprawnej nagrzewnicy i jej zaworu w zimie nie jest zbyt komfortowo... A co do wentylacji to polecam stary numer - szyby w dół, łokcie na zewnątrz i jazda...
A siedzieliście na tylnej kanapie??? Z dziewczyną???
Moją ocenę na 4 odnoszę jedynie w porównaniu do innych 125-tek. U mnie dzięki odpowiedniej kulturze pracy silnika, wbrew niektórym opiniom, można z przyjemnością posłuchać radia w czasie jazdy (I TO NIE NA "FOL").
Dzięki instalacji LPG (LANDI) mogę (po prostu) jeździć. Średnie zużycie LPG - miasto:12[litr], trasa:8,5[litr]. Na benzynie nie jeździłem od 3 lat więc nie piszę jak to w tym przypadku wygląda. A przeglądy??? Sam je sobie robię. - REGULARNIE! -.
Jakość jaka jest kaźdy wie. Do 125-tek nikt się podczas produkcji od połowy lat 70 nie przykładał. A o pomstę do nieba wołają roczniki 81-84. Ja po prostu dbam, a dzięki temu nie mam grubszych wydatków w przyp. dużych awarii. A ceny części zamiennych? W niektórych przypadkach 10-krotnie niższe niż do nowoczesnych samochodów.
"Nigdy mnie nie zawiódł, To wspaniała jest maszyna, Chodź ma już ze 13 lat" R.R.
Patrz wyżej.
FSO 1500 Sedan