Ocena kierowcy - FSO 1500 Sedan

kovboy@o2.pl - Tomasz, 18 lat temu
Rok produkcji 1990
FSO 1500 Sedan 1.5 75KM 55kW 1983-1991 - Oceń swoje auto
MÓJ EGZEMPLAŻ PUNKTUJĘ NA 6. PS. <<< NIECHĘTNIE, ALE MUSZĘ GO SPRZEDAĆ, GDYŻ MUSZĘ OPŁACIĆ STUDIA I DOM >>> ( kovboy@o2.pl)Silnik po kapitalnym remoncie na uszlachetnianych, utwardzanych częściach od dołu. Naprawdę miło patrzeć w lusterko jak zwykły niepozorny stary duży fiat bierze wszystkie markowe auta, a na trasie może śmało jechać 150 km/h. DYnamika + dobry kierowca = niezapomniane wrażenia z jazdy takim autem :=)
Mój silnik jest po KAPITALNYM REMONCIE w zeszłym roku. Powiem tak: teraz jeżdżę tylko lewym pasem, dopinam nim po Warszawie caly czas między 110-130. Pójdzie i 170 ale szkoda mi paliwa :) Jest holernie dynamiczne i ze świateł rusza jako pierwsze-zawsze, bo np. takie BMW stojące obok nie spodziewa się, że Fiacior wystrzeli jak z procy na zielonym. A wcale go nie gazuje, poprostu wciskam zwyczajnie gaz i za chwile redukcja na 2 itd. :)
Mam 5 biegową, i żeby w miarę oszczędnie jeździć zmeniam biegi w fiacie co 20 km/h Jest O..K.. Nauczyłem sie szybko zmieniać, więc Fiacik jedzie bardzo dynamicznie :)
Jak to w takim Fiacie: tu coś pisknie, tam skrzypnie, ale jazda nim nie miała by uroku bez takich małych drobnostek. Na zakrety 90 stopn. wchodzę często na 3 jak ulica pusta, ale średnio to tak ok.25-40 km/h i auto się trzyma, no może trochę bujnie na bok ale to kwestia przyzwyczajenia. Zawieszenie jeszcze dobrze trzyma :) (oby tak dalej)
Przód ok. dopuki mi ptaki nie narobią z drzewa na parkingu :-) a tył: super. zawsze na wstecznym patrzę się za siebie...
to tylko stary polski fiat, przydały by się wkładki w drzwiach na jakieś duperele
może być
Jak w limuzynie. Z tyłu dużo miejsca. W końcu to nie żadna jakaś tam T. Yaris, czy Punto, ale DDDUUŻŻYY Fiacik :=)
Stara polska konstrukcja z początku lat ´90. Wtedy nie myślano o wyciszeniu, tylko o poskim aucie jako aucie
Mam na gaz, wydaje mi się, że pali przeciętnie. Nie mierzyłem mu tego. Jak jeżdżę spokojnie to jest spoko. Jak mu wdepnę to jak w każdym innym. W zamian za przyjemności trzeba częściej pod dystrybutorem ;-))) ale warto !!!
To zależy, bo można już kupić od paruset złotych, ale to nie samochody tylko praktycznie złomy. Ja za swój dałem wwięccej, ale nie żałuję, bo znajomi którzy pokupowali fiaty za 500, 1000 złotych, teraz żałują, ze się połaszczyli na niską cenę.
Drobiazgi, ale jeśli chodzi o części to full wypas jak dla fiata albo poloneza. Ceny już od paru złotych do parudziesięciu- Takie auto może się psuć ;-) ps. ja mam 3 sklepy pod nosem i kilka warsztatów. Jak sam nie zrobię, to mi inni za grosze to nareperują.
Mój po kapitalnym remoncie silnika jaki mu zprezentowałem, mnie nie zawodzi. Byłem nim nawet we Władysławowie :-) i cały czas jeżdżę do pracy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 75KM 55kW [l/100km]

11,0