Ocena kierowcy - FSO Polonez Atu Plus

marekm, 17 lat temu
Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1999
FSO Polonez Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Mała cena zakupu, niezawodność po odpowiednim zaopiekowaniu się autkiem, ekonomiczny(LPG), w plusach blacha lepiej zabezpieczona przed korozją ( ocynkowana) więc już tak nie rdzewieje. Nic tylko lać i jechać.
Silnik GSI pracuje o wiele lepiej niż mój poprzedni GLE. Jest cichy, dynamiczny, ekonomiczny i mniej zawodny.
Na początku trochę chaczyła ale po wymianie oleju, wlaniu ceramizera jest ok. Nie chaczy, chodzi lekko i przyjemnie, tylko że przełożenia trochę źle dobrane, ale można się przyzwyczaić.
Jak to w Polonezie, na nasze polskie drogi jest ok. Naprawa zazwyczaj jest tańsza niż paliwo.
Tutaj nie można mieć zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu.
Grzeje super, jak nie grzeje to trzeba termostat za 12 zł wymienic i znów jest upał. Latem jak w kazdym autku bez klimy okna z tyłu otwarte i jest ok.
Miejsca dużo, bagażnik pojemny, można na wakacje spokojnie jechać bez przyczepy.
W plusach wyciszenie jest o niebo lepsze niż w poprzednich wersjach. Na wysokich obrotach silnik słychać ale to tak jak w kazdym samochodzie. Jesli komuś to przeszkadza to może kupic pastę gluszącą (ok 15 zł za 2 opakowania) poświęcić 2 dni i sobie dodatkowo autko wyciszyć. Wtedy nie wiadomo czy silnik pracuje.
Silnik GSI jest ""ekonomiczny"" Mam gaz więc jest jeszcze lepiej. Za 45 zł mam 27 litrów LPG i śmigam 300 km. Czegóż chcieć więcej?? Raz w miesiącu za 20 zł zatankuje aby zapalać autko rano a i tak benzyny w baku przybywa.
Za taką cenę i przy tak niskich kosztach eksploatacji jest super. To mój drugi polonez i jestem bardzo zadowolony. Szkoda że już ich nie produkują w wersji jeszcze bardziej "nowoczesnej". Może nie można nim zwrócić uwagi przechodniów ale brzydki tez nie jest. Wozi mnie do pracy, na weekendowe wypady i na wczasy więc jest super.
Jeszcze mnie nie zawiódł. Kupiłem go z przebiegien 120 000 km. Zaraz po zakupie wymieniłem drążki kierownicze (4 szt, 80 zł) Oleje( 100 zł) filtry (40 zł) świece i kable WN(60 zł) zrobiłem konserwacje i wymieniłem klocki hamulcowe( autko posiada sygnalizację zuzycia klocków). Od tej pory jest ok. Tankuję i jadę. Jak to mówią "Jak dbasz tak masz" Jesli ktoś zadba o polonezika to autko będzie niezawodne i wszędzie dojedzie.
Brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]