Ocena kierowcy - FSO Polonez Atu Plus

Aro..., 17 lat temu
Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1999
FSO Polonez Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Ogolnie auto nie dla mnie. Meczy mnie slaba dynamika, ale dlatego nie potrafie go ocenic obiektywnie. Ogolnie mnie nie zawiodl, nawet w mrozy pali na dotyk ale i tak z checia bym sie go pozbyl....no nie lubie go i juz!!!!
Mam wersje 1,6 GSI na pelnym wtrysku. Jest ona podobno o 10 koni mocniejsza od zwyklego poldka. Moze przy bezwietrznej pogodzie i to czuc ale tak pozatym to przyspieszenie gorsze nic w cc 900!!!
Toporna. Jedynka i wsteczny czesem lubia narobic problemu zanim uda sie je wcisnac.
Auto totalnie czule na jakiekolwiek podmuchy wiatru. Resory piurowe to jakas pomyka. Trzeba sie przyzwyczaic do dziwnego kolysania. Pozatym mam wspomaganie. No ono dziala naprawde ok. Nawet w miejscu kierownica paluszkiem.
Auto przeszklone. Jest niezle.
W miom modelu juz jest ok. Wszystko pod reka. Tylko jak jade na dlugich potrafie kolanem zachaczyc o przlelacznik zmiany swiatel. Dlugi na maksa!!!
Grzeje dobrze tak do -10. Potem juz jest srednio. Szyby nie paruja, dobre grzanie tylnej szyby co w starszym modelu zadko wogole dzialalo.
Autko duze i wygodne. Mam atu plusa wiec bagaznik tez wielki.
Silnik wyciszony super jak na poldka ale tylny most...no niestety to powazna wada poloneza. Przy 110 slychac oplywy powitrza. Dmuchawa wentylacji to normalnie silnik odzutowy. Na 4 biegu normalnie szok!!! Jest duzo za glosna.
Jak na takiego mula i moja ciezka noge nie jest zle. Paliwo w cyklu mieszanym ok 9l a gazu ok 10,5.
Tani.....szybka utrara wartosci....ale jednak trwale auto i tania eksploatacja
Musze przyznac ze jest trwaly. Raczej bez awarii
Uszczelka pod glowica, lapa linki sprzegla, renowacja altelnatora ale to z mojej winy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]

10,2