Ocena kierowcy - FSO Polonez Atu

Kris, 17 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
FSO Polonez Atu 1.6 76KM 56kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Panowie była promocja że za 800zł dawali klimatyzacje no taniej sie nie da:-)
jeśli jest dobrze dotarty to będzie długo miło służył jeśli nie to też będzie służył ale panewki będą drażnić. A co do elastyczności to trzeba plan głowicy szlifa i rozwierconko i będzie śmigał jak rasowy diesel :-)
brak synhro na 1wszym biegu reszta wchodzi bez problemów ale siłą rzeczy po latach zdażyć się może że drążek wyjdzie ze skrzyni:-)
fajnie się prowadzi na 195tkach:-) nawet nie wywala z zakrętów mówię oczywiście o lecie bo na zimę to już szkolenie albo jak ja spory 10cio letni staż.
w zimę jak silnik jest goracy to widoczność jest ale jeśli nie to tak samo jak w BMW :-)
hm.... nie ma uchwytów na kubki wykończenie średnie
no extra gdy sinik jest na 80-90 stopni i nie cieknie nagrzewnica wystarczy dobrze zrobić:-)
może być
hahahahaa jakie wyciszenie to sprawa gustu ale dla mnie za mało....
Paliwo to bajka auto na 5tce przy 70 km/h pije malutko ja typuje koło 7 litrów ale utrzymać 70 ciągle to raczy bajka. Z 2giej strony jak depnę do końca to pije coś koło 20 i żadna książka mnie nie przekona
Sporo za tak niewiele i wspomaganie :-) Ludzie narzekają na blacharkę a ja wydałem ponad 2 tysiaki na konserwację w tydzień po zakupie i rdzy nie mam!
żaróweczka kontrolki akumulatora(ładowania) zaśniedziała i nie było pobudzenia dla alternatora
Mi się jeszcze nie zwaliło nic po za wydechem nagrzewnicą i aktualnie termostatem po 10 latach nie popsuło. Chociaż panewki grają marsza :-(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 76KM 56kW [l/100km]

11,1