Ocena kierowcy - FSO Polonez Cargo

Sokal, 18 lat temu
Silnik 1.9 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1995
FSO Polonez Cargo 1.9 D 69KM 51kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
jezeli poloneza to tylko z tym silnikiem, o dziwo sa tansze niz zwykle w benzynie. Rodzinne auto ktorym dodatkowo przewieziesz co tylko sie da, jedyny mankament, glosno sie robi w aucie juz powyzej 2000obrotow(nie pisze juz o predkosci)mozna rozwiazac ten problem, inwestycj w dobre radio i glosniki, pozwoli nam zapomniec o chalasie powodowanym przez silnik, tylni most itp.;)
przy wyprzedzaniu w pewnym momencie brakowalo troche sily, ale to tylko polonez...
zle zestrojona z silnikiem ale z tego co wiem jest to ta sama skrzynia co w benzynie z malymi modyfikacjami oczywiscie.
to tylko polonez,brak wspomagania to bylo najgorsze ale tylko przez pierwszy miesiac, potem zaczelem klasc wszystkich kumpli na reke a nigdy w tym dobry nie bylem;)
wszystko widac, moze tylko problemy lekkie z tylnia szyba, ale w koncu jezdzi sie z reguly do przodu no nie`?
idzie sie przyzwyczaic, toporne przelaczniki
zima cieplutko, latem gorzej otwarte szyby, dmuchawa na maksa a w srodku mozna jajka smazyc...
nikt nie narzekal na brak miejsca, a po zlozeniu tylnich siedzien wiozlem tym 3- osobowa sofe
diesel z slabymi wyciszeniami od benzyny, reszte sami dospiewajcie.
najoszczedniejsza wersja poloneza, to bylo w nim najlepsze maks.do 7 litrow a jak sie postarales to i na 2 opony zapiszczaly, srednio okolo 5,5l on
jezeli potrzebujesz duzego auta, taniego w ekspluatacji, i wmiare bezawaryjnego (silni super!!!!!) to radze kup ten samochod, moj zakonczyl zywot w skutek zbyt bliskiego kontaktu z ciezarowka rdzennie pl produkcji marki Star(najechal na mnie, przy ostrym chamowaniu, auto nie wygladalo zle tylko tyle, ze na srodku sie zlamalo wgladalo tak / z ubezpieczenia dostalem prawie 4000tyz zl w maju ubieglego roku, auto kupilem za 3tys. zl a reszta bez komentarza.
mialem fiata uno nie szczyci sie ta marka dobra reputacja pod tym wzgledem ale polonez byl jeszcze gorszy
raz tylko zdazyla sie mi powazna usterka (zrobilem tym autem120tys. km) padl mi tylni most, w Niemczech na autostradzie, sprowadzenie auta do pl kosztowalo mnie dwa razy wiecej niz jego naprawa;) ale to tylko moja wina, troche za mocno go ekspluatowalem...

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu