Lista ocen FSO Polonez Caro Plus (145) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 182 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kro2000@o2.pl
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Lista rzeczy które nie działają u mnie (przez 3 lata jazdy) - linka od prędkościomierza - kontrolka od sprawdzania hamulców (taki pedał świeci na pomarańczowo) - to holerstwo zawsze mi się zapali podczas jazdy i zgaśnie przy hamowaniu...nie koniecznie pierwszym;] - skobel od klapy bagażnika (sam odpadł, musiałem wspawać jakiś ze szrotu) - lewy zamek od kierowcy (do wymiany bębenek), na szczęscie mam alarm - sterowanie nawiewami - sonda...
~Nikod
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Uszkodził mi się zamek w drzwiach, wymieniłem blendę zaraz po zakupie auta, popękała od walenia klapą bo siłowniki już straciły siłę, niedługo po tym zawias się urwał od klapy.. Alarm również musiałem wymienić na nowy, stary przestał reagować na pilota, syrena również odmówiła posłuszeństwa ;) Reflektor wymieniłem na nowy, ponieważ stary się w środku rozleciał z przegrzania. Pojemnik wyrównawczy do płynu do chłodnicy pękł lekko, wymieniłem...
~emil
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Nawiew sterowany pneumatycznie to porażka przy tym silniku (zwłaszcza jak masz lpg). Jak mu wdepniesz to wszystko wieje na szybę - mimo że ustawisz np na nogi, jak puścisz to dłuugo myśli nim wróci na zadaną wcześniej pozycję;] Padło też jakieś gówno sterujące gazem (chyba emulator sondy lambda) i przez to mam problemy z benzynką. Muszę resety kompa robić za każdym razem;] ale to wyskoczyło niedawno - wcześniej bez problemów. Reszta ok;]
~Wojtek
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
wyłącznik tylnych wycieraczek, sterowanie wysokością świateł, układ informujący o przepalonych żarówkach, czujnik zużycia klocków hamulcowych, pompka spryskiwacza, wycieki z tylnego mostu, wycieki z układu wspomagania, luzy w zawieszeniu, alternator, łożysko dociskowe w sprzęgle, zamek od klapy bagażnika, klakson, urwana śruba mocująca przekładnię kierowniczą, tłumiki, pasek alternatora, termostat, itp, itd .....
~wojtac
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
elektryka, był central nie ma centrala, padł na amen, przekażniki świateł postojowych i mijania też padają i trzeba do elektryka jeździć żeby polutował. łatwo zrobić zwarcie i stracić zegar podświetlanie kabiny oraz światła awaryjne. kiedy pojazd się naelektryzuje wystarczy przy rozłączonej stacyjce wcisnąć nieumyślnie kapsel zapalniczki i gotowa mała awaria.
~:)
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
małe problemy z zapalniczką samochodową (paliła bezpieczniki) ale nie pale wiec problem niezbyt uciążliwy, kabelki odcięte i zaizolowane i nie ma problemu :) poza tym nic z takich drobiazgów nie szwankowało, wentylacja, zamki, klamki i inne pierdy działają bez zarzutu, nawet standardowe głośniki w drzwiach grają bez zarzutu, jeśli nie oczekuje sie zbyt wiele
~adamnn
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
zawsze coś się potrafiło popsuć, często opojawiały się zwarcia w instalacji elektrycznej powodujące przepalanie się bezpieczników i co najgorsze regulatora napięcia - 2 razy musiałem go wymianiać, czujnik wentylatora chłodnicy, zamet tylnej klapy, pękła linka hamulca ręcznego, szybka korozja tłumika i niektórych elementów karoserii, szybko zużywały się końcówki drążków
~m.
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
mechanizm przesuwania fotela, opuszczania prawej przedniej szyby, zamknięcie klapy bagażnika, prawa kalmka drzwi przednich, skrzypiąca od zawsze tylna pułka, włącznik świateł, nieszczelny zbiornk wyrównawczy płynu chłodzącego - pękł u podstawy - (podobno wada fabryczna) ale koszt 30 zł
~pio_trek
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Jest to prawie nowy samochod nadodatek zadbany wiec nic sie jeszcez nie zepsolo - tylko przy pierwszym przegladzie gwarancyjnym do wymiany poszly koncowki drazkow - typowa polska jakosc...podzespolu...albo naszych drog, po pierszych 20000km jeszcze dwa tlumiki (srodkowy i koncowy)
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Caro Plus
11,6
10,8
~Andrzej K. aklimczuk@teleton.com.pl
Caro Plus 1.6 GLi 76KM 56kW
Na razie nie narzekam. Jedynie problemy z odklejającą się bledną odblaskową na klapie bagażnika.Za tą fuszerkę ten kto to zaprojektował powinien ponieść konsekwencje finansowe czyli wymienić na własny koszt w większości Polonezów ATU PLUS /minus/
FSO Polonez Caro Plus