Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro Plus

radip, 15 lat temu
Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1998
FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik dla mnie elegancki tylko 84 KM ale niejeden sie juz zdziwil jak go poldek lyknal na trasie albo autostradzie tu uwaga jak kupisz poldka dowiesz sie ze kazdy CHCE CIE wyprzedzic! nie wiem skad to sie bierze ale ja sie nie daje latwo ;)
Karoseria : drobne ogniska drzwi przod lewe tyl nad zderzakiem
Przeniesienie napędu : stosunkowo glosny tylny most mozna sie przyzwyczaic
nie zaluje ze kupilem poldzersa nigdy mnie nie zawiodl nie liczac raz alternator i raz rozruchacz ale to duperele wsiadam jade leje gazinke i do przodu spalanie podalem na gazie przy czym na zimnym silniku przy przelaczaniu na 2 bieg jade juz na gazie chyba ze mroz wiec wg mnie pali nieduzo miasto gdynia ok 12l
daje rade na 4 niezle sie zbiera na 5 malo elastyczny. max jechalem ponad 170 ale chyba licznik troche zawyza. przyspieszenie od 0 srednie na benzynie lepiej
zadnych problemow biegi wchodza ok
stara konstrukcja robi swoje za to wytrzymale po remoncie przodu (bez amorow i sprezyn) zrobilem ok 35 tys. i zadnych luzow. jak pusty gorzej niz zaladowanym. wbrew pozorom tylne piora sa calkiem ok chociaz dosc miekkie
moze byc
w zimie ciepelko elegancko latem czasem trzeba sie posilkowac otwartym oknem ale dostepna byla wersja z klima dmuchawa wydajna obieg zamkniety nic nie daje moze z winy nieszczelnosci karoserii?
z przodu ok ok chociaz slabe trzymanie boczne foteli z tylu malo miejsca problemy z wysiadaniem
do 120 130 ujdzie potem szumy powietrza zbyt glosne szczegolnie przy wietrze
11-12,5/10-12 na trasie duzo zalezy od dynamiki, ceny napraw srednie czesci jak do innych aut lub tansze naprawy niezbyt czeste
jest ok
raczej nie ma problemow
jak na razie naprawialem rozrusznik alternator zawieszenie przod oceniam na raczej niezawodny samochod

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]

10,5