Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro Plus

Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: ponad 6 lat
FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Kilka rzeczy po trosze zaskoczylo mnie pozytywnie. Za te pieniądze nie można oczekiwać więcej. Spełnia zadanie auta na rodzinne wyjazdy na wieś i za ganicę. Używam go na długich trasach i nie robię dużych przebiegów, może dla tego dobrze się spisuje.
Karoseria : Trzeba za wczasu zabezpieczyć przed korozją.
Jestem bardzo zadowolony. Nie mam wygórowanych potrzeb, ani oczekiwań wobec mego auta. Kupiłem Poloneza, ponieważ spełniał wszystkie moje kryteria, a kosztował o wiele mniej niż inne auta tej wielkości.
Wystarczająca moc, nie zła elastyczność. Nie jest to przecież auto sportowe.
Bardzo płynna zmiana biegów, trochę za długi skok drążka.
Jeździ. Nic nie odpadło, da się opanować w czasie jazdy.
Widoczność jak w akwarium.
Wszystko git,rozmieszczenie oprzyrządowania dla mnie wygodne. Tylko brakuje schowka w górnej części deski rozdzielczej na przeciw pasażera. Ten który jest pod spodem, stanowczo za mały.
Bardzo dobrze grzeje, wnętrze nigdy nie paruje nadmiernie.
Dla ludzi średniego wzrostu w sam raz. Cztery osoby mogą podróżować wygodnie, oczywiście nie jest to Citroen XM, ale mi wystarczy. Wygodne auto.
Cicho pracuje silnik i zawieszenie, głośno opływa powietrze po kanciastym nadwoziu.
Ceny napraw, części i obsługi z nawiązką rekompensują nie najmniejsze zużycie paliwa w mieście. Na trasie zużycie nie jest duże. Całkiem ekonomiczny samochód.
Nie rozłazi się w rękach, nic nie odpada, więc za te pieniądze wręcz nietaktem byłoby oczekiwać czegoś lepszego, tak mi się zdawało 11 lat temu. Właściwie wtedy za 25000 zł.nie było nic innego.Teraz za tę cenę można dostać bardzo przyzwoicie wykonaną Dacię Logan o wiele nowocześniejszą.
Auto mało skomplikowane, więc nie ma wielu rzeczy do zepsucia się Te które są trzymają się nie źle. Jeśli się dba o Poloneza odpłaci się niezawodnością.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]

8,3