Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro Plus

Ropa, 17 lat temu
Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1998
FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
polonez jest naprawde nie doceniony bo to bardzo dobry samochód za małe pieniądze a przy tym ładny(mi się podoba) obszerny i wygodny.a kazdy nabywca poloneza mógł pomyśleć chodź przez chwile i dolne krawędzie drzwi od wewnątrz pomalować bitexem na zagięciu blachy gdzie fabryka położyła kit który w każdym się odklejal i to była przyczyna korozji drzwi. wujek tak zrobił 11 lat temu w swoim i co roku poprawiał i przez ten czas nawet nie ruszyło tych drzwi a na błotniku już wyłazi rdza więc efekt jest
silnik w moim poldku pracuje całkiem dobrze,co prawda na wolnych obrotach trochę nie równo ale to wszystko kwestia ustawienia parownika i zaworu gazu. no i ten jego piękny dźwięk na 2 biegu przy 30kmh kiedy jest zimny i chodzi na ssaniu...jak v8 heh powaga nie ja to zauważyłem tylko kolega który nie cierpi poldków
biegi wchodzą mięciutko, czasem cięzko wyłączyć 2 aby wrzucić 3 ale to tylko przy zimnym silniku pozatym wynika to z położenia lewarka który jak wiadomo nie osadzony jest w podłodze a w konsoli środkowej pod kątem
niestety w moim egzemplazu trzeba wymienić wszystkie amortyzatory i resory ponieważ przy komplecie pasażerów niemalże szoruje bakiem po asfalcie. 8 lat zrobiło swoje ale myśle że po wymianie będzie lepiej
nic dodać nic ująć... w porównaniu do nowych samochodów gdzie słupki boczne i przednie są jak zelbetowe słupy pod wiaduktem polonez jest poprostu panoramiczny, a cofanie to sama przyjemność
gdyby tylko nie schowana i za krótka dźwigienka kierunkowskazów oraz gigantyczna kierownica utrudniająca szybkie manewry a pozatym wszystko ok
w moim poldku przy temp -5 na pełnym ogrzewaniu nie da sie wysiedzieć bo jest poprostu za gorąco
miejsca naprawde sporo. jak jade gdzieś ze znajomymi pierwsze co mówią to kur... ile tu miejsca!!!
niestety z tym nie jest za dobrze ale z włączonym radiem nie słychać silnika ani szumu
średnio mój poldożer pali ok 9-10 l gazu...i to po mieście coprawda nie wiem czemu po trasie dużo żłopie
za takie pieniądze nie było lepszego samochodu niz poldek
jak narazie nie miałem nawet 1 drobnej usterki

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]