Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

15 lat temu
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
FSO Polonez Caro 1.4 103KM 76kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Super ;D Niejednego ten samochód spokojnie wyprzedzał dzięki temu silniczkowi - niektórzy byli naprawdę zaskoczeni jak wąchali tylko spaliny od poldka :)
Układ hamulcowy : Zacinające się od nalotu z soli tłoczki hamulcowe.
Silniczek to atut tego autka :) Jest naprawę super. Spalanie na poziomie 7/100km to normalny wynik przy dobrze napompowanych oponkach i zasadach ekonomicznej jazdy. Na trasie z obładowaną przyczepką spalił mi 7/100km. Byłem w szoku, ale to też zasługa naszych dróg, bo jechałem co najwyżej 80km/h, bo jak załapałem ostrą koleinę to nieźle zarzucało :P Most tylni jak na razie ok, choć daje nieźle czadu po gazie niekiedy :)) Po 15 latach spężynka od klamki nawala, ale jest sposób,żeby jej nie wymieniać xD Najgorszy mankament to zacinające się hamulce po zimie, bo syf z tej soli blokuje swobodny ruch tłoczków, więc trzeba od czasu do czasu wyczyścić. Tłumniki co dwa lata trzeba wymieniać - w jednym roku tylni a w następnym środkowy :P Części tanie, więc nie jest źle - trzeba troszeczkę na mechanice znać to takie rzeczy jak wymiana oleju silnikowego z filtrem czy wymiana klocków hamulcowych nie stanowi problemu :D
Daje niezłego kopa :) Jak zimny jest to po gwałtownym dodaniu gazu zalewa go troszku. Bardzo oszczędny jest - 7/100km to normalny wynik przy ekonomicznej jeździe ;D Mój ma niewielkie przecieki na uszczelce od mocowania pokrywy silnika xD
Zgrzytów nie ma, ale niekiedy jakoś nienaturalnie biegi wskakują. Wstecznego niekiedy też nie można znaleźć za pierwszym podejściem :P Jest doskonale spasowana do tego silniczka :))) Dzięki tej skrzyni z tego poldka naprawdę rakieta - mój znajomy też ma taki model i wycisnął z niego 190km/h !!!
Do stu to jest dobrze, ale powyżej to coraz gorzej. Klapy od bagażnika trochę denerwują po dziurach.
Jak zdobędziecie taki model w dobrym stanie to główne wydatki to paliwo i OC.
Trzeba czyścić często tłoczki hamulcowe, bo się zacinają. A tak to wszystko jak na ten samochód ok ;)
Nie było :)))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 103KM 76kW [l/100km]