Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Marek, 19 lat temu
Rok produkcji 1996
FSO Polonez Caro 1.4 103KM 76kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Sprzedałem tylko dlatego, że nie miałem już siły kręcić kierownicą bez wspomagania, no i chciałem samochód z klimatyzacją. Lepiej wziąć diesla.
Silnik Rover 1,4 poniżej 3700 obrotów praktycznie nie ciągnie. Dziura w obrotach przy 3700 i druga przy 5000 obrotów, nie do usunięcia przez serwis (twierdzą, że ten typ tak ma). Gdzie te 103 konie? W Czechach na autostradzie felicje zganiały mnie z lewego pasa. Osiągi jak w zachodnim kompakcie 75 KM, z wyjątkiem prędkości maksymalnej, która jest... niższa. Próbowałem kilkakrotnie, NIGDY nie udało mi się przekroczyć 160 km/h (według licznika).
Za długa piątka, silnik nie dokręca się do obrotów mocy maksymalnej na 5 biegu. Piątka potrafi wyskoczyć w trakcie jazdy. Biegi bardzo ciężko przełączają się po mroźnej nocy.
W tym samochodzie czuje się, że się jedzie. Ostatni prawdziwy samochód, teraz już takich się nie robi. Mam teraz Octawię, w której nawet przy 180 km/h ma się wrażenie, że jedzie się za wolno. Zbyt twarde zawieszenie, starsze modele Poloneza miały bardziej komfortowe.
Bardzo dobrze. Tzw. nowoczesne samochody są bez porównania gorsze w tym względzie.
Bardzo wygodny samochód. Fotele za twarde, ale przynajmniej dobrze wyprofilowane.
Do Rovera nie można było dokupić klimatyzacji. Ogrzewania nie można wyłączyć do końca, co w lecie jest problemem. Polonez to mistrz zaparowanych szyb.
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu za mało miejsca na nogi.
Jak pierwszy raz do niego wsiadłem, to myślałem, że na dachu chce mi wylądować helikopter.
Na trasie można zejść poniżej 6 litrów, jadąc 150-160 km/h pali 9, w mieście mieści się w 10. Tanie części.
Powszechnie niedoceniany, chyba dlatego, że na rynku wtórnym dominują zajeżdżone trupy. Jeżeli się kupiło nowy i dbało, to lepszy od większości zachodnich. Wg. oficjalnych statystyk najmniej usterkowy samochód Daewoo.
W ciągu 3 lat przejechałem 100 tys. km. Ułamał się ogranicznik drzwi. W serwisie sami zauważyli i wymienili z własnej inicjatywy. Koszt 11 zł. To była jedyna "awaria".
Na dystansie 100 tys. km NIC się nie zepsuło. Jak jeździłem do serwisu na przeglądy to nie chcieli wierzyć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 103KM 76kW [l/100km]

7,3