Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

tomekpula87@wp.pl, 14 lat temu
Rok produkcji 1992
FSO Polonez Caro 1.5 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : skrzynia biegów wytrzymała 5 silników.
Przeniesienie napędu : wyjący most. Jakies buraki dały na półosie mostu lożysko kulkowe,jak się wyrobi i ma luz osiowy to zbija pierścien zabezpieczający, kiedys w czasie jazdy wyjechała mi półośka.
Zawieszenie : słabej jakości, co roku przed przeglądem trzeba wymieniac kocówki. tuleje wachaczy tez nie sa za dobre, pełno jest gumek które parchacieją, swożnie i drążki reakcyjne jak się wyrobią to kwiczą
Układ elektryczny : rozrusznik na tulejkach mosiężnych, mogli zapodać juz łożyska igiełkowe, nie trzeba by ich tak częśto wymieniac
auto nie jest złe, tylko nie dopracowane. przez te dwadziescia lat mogli bardziej je zmodernizować. zawieszenie rozni sie w roczniku 2002 od tego z 1984 tym ze jest o 4 lub 6 cm. szersze i ma hamulce lukasa. a gdzie \"makpersony\" itd itp. tak samo silnik i karoseria. mozna by wiele pisać. mimo to auto daje rady...
potrafi dużo znieść
wytrzymała, problemy z 1-nką
to słaby punkt, konieczne częste wymiany ale za to części są tanie i naprawy można przeprowadzic samemu
wystarczająca lepsza niż np. golfie 3
nie ma tragedii. najważniejsze rzeczy sa na swoim miejscu
to akurat lipa latem grzeje nawet na zimnym, a zimą jak nie ma się dobrej nagrzewnicy to można zapomnieć o ogrzewaniu
miejsca jest naprawdę sporo
mogło by być nieco ciszej
polonez lubi paliwo, lecz od konstrukcji z lat 60-tych (wtedy opracowano ten silnik) nie można za wiele wymagać 11,5/100 zimą GAZU latem ~10/100 części są tanie ale słabej jakości, dlatego częste wymiany(tuleje wahaczy, końcówki drążków raz do roku
mi psuje się przełącznik od świateł przypala się(mam skopaną instalację).sprężyny zamków drzwi to nieporozumienie, lubią się złamać. jak zastąpiłem je innymi od tamtej pory mam spokój.
wszystko można samemu naprawić na drodze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 75KM 55kW [l/100km]

11,3