Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Piotr, 19 lat temu
Rok produkcji 1995
FSO Polonez Caro 1.5 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Spory samochód rodzinny za niewygórowaną cenę. Tylko lubi zawieść naszczęście części nie są drogie adostać je można nawet za grosze
Elastyczności silnika to zabardzo tu nie widze, kultura pracy pozostawia wiele do życzenia szczególnie po przekroczeniu 110-120 km/h, choć i przy 90km/h jest za głośno. Silnik pracuje jak by mu się nie chciało, jest mulisty
Biegi wchodzą dość opornie a piątka wymaga sporego wymachu ręką w prawo, w miare dokładna
No niestety nie najlepiej ale nie jest tak żle. Można wejść w zakręt z większą prędkością nic się nie stanie. Mógłby być choć troche bardziej precyzyjny
Na widoczność nie mam co nażekać (tylko fotel mógłby być wyżej ustawiony)
Trzeba się przyzwyczaić lecz pod ręką to raczej nie ma wszystkiego
Hałaśliwe i mało skuteczne ogrzewanie (długo się grzeje) z szybami nie mam większych problemów. Wentylacja nawet w pożądku
Miejsca z przodu jest sporo z tyłu troszkę mniej ale nikt nie marudzi
O wiciszeniu to chyba producent zapomniał
Części są tanie więc oceniam na (5), Jeżdżę na gazie więc nie narzekam miasto około 11l/100km trasa 8-9l/100km. 100km kosztuje około 20 złoty (do przyjęcia)
Jakość nienajlepsza lecz cena też nie jest wysoka
Nie najlepiej mam problemy z elektyką (cewka zapłonu, bezpieczniki, spięcia itp)
Z powarznych usterek: raz okazało się, że nie miałem hamulców przednich, pomógł ręczny. Czasem lubi nawalić gażnik i ani rusz
FSO Polonez Caro