Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

licyniusz@gmail.com, 16 lat temu
Rok produkcji 1992
FSO Polonez Caro 1.6 76KM 56kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Lepszy niż nie jeden zachodni samochód. Przynajmniej mój egzemplarz. Przewiózł niejedną rzecz. Zapracował na siebie. minimum troski=maximum satysfakcji. Wymieniłem cały wydech 2 lata temu(bo to już czas) i jest super. Może założę mu instalację gazową. Blacha nie ma żadnej korozji,bo sam robiłem konserwację (5kg Bolla + 3 litry Bolla w płynie), wszystko pozakładane na smar-w tym nadkola i nalane olejem/Bollem-progi. Nie ma prawa pordzewieć.
Nie bierze ani kropli oleju, cicho pracuje jak na Poloneza, przyspieszenie wystarczające. nigdy mnie nie zawiódł nawet w najgorszy mróz odpalał bez problemu-serio.
Dobre przełożenia, wszystkie wchodza bezproblemowo, przynajmniej wiem,że zmieniam bieg i który to jest czego nie mogę przypisać zachodnim konstrukcjom.
Mocne i trwałe. Tylny most nie do zdarcia i u mnie nic nie buczy. Trzeba było wymienić końcówki w przednim zawieszeniu ale to normalka.
Idealna w kazdym kierunku.
Wszystko na swoim miejscu.
Szybko się nagrzewa ale chłodzenie nie idzie już tak dobrze ale przecież to nie klima.
Dużo miejsca. Wygodnie.
Nie ma co narzekać. Pow. 140km/h robi się troche nieprzyjemnie.
Trasa 9l/100km, Miasto 12l/100km. Tanie części i przeglądy-za grosze. naprawy-większość wykonuję samodzielnie.
Kupiłem go w 1998 roku za 5.000 zł. nieważne ile jest teraz warty i tak go nie sprzedam.
Nigdy mnie nie zawiódł. Jak wszystko jest zrobione na czas to działa bez zarzutu.

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu