Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Piotr - Fan Poloneza :D, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
FSO Polonez Caro 1.6 76KM 56kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To w moim aucie jest nie do zdarcia z tyłu są resory więc można do bagażnika ładować ciężąry :).
Karoseria : No to niestety jest bolączką Poloneza, gnije strasznie progi, drzwi, błotniki. :(
Jak dla mnie auto z duszą. Jak ktoś pojeździ dłużej i wyczuje to auto to naprawdę idzie czerpać przyjemność z jazdy. To jest Polski produkt, Polska marka, wiem że dla wielu Polaków takie słowa to głupota. Auto naprawdę fajne, no i coraz mniej ich na naszych drogach, w Poznaniu jeszcze kilka lat temu widziałem na każdych światłach, dziś Polonez to pomału "rarytas". Od auta może jedynie odstraszać spalanie bo naprawdę jest duże jak na tą pojemność, ale to jest jedna doskwierająca wada, resztę da się pokochać :).
Ładnie ciągnie jak na tą pojemność i na tą masę auta. Zdążają się wycieki oleju spod głowicy, ale to wina konstrukcji, wprawny mechanik wsadził mi nową uszczelkę dał trochę silikonu i trzyma już 3 lata i nic nie cieknie.
Elegancko, biegi do przodu wchodzą super, wsteczny niekiedy nie wchodzi za pierwszym razem.
No mi się osobiście podoba, auto bywa nadsterowne szczególnie na mokrym i śniegu, ale ktoś kto umie kontrować kierownicą nie uzna tego za wadę :P.
Tutaj jest super, mam wersje bez zagłówków w tylnej kanapie i widok do tyłu super. W inne strony też, auto mocno przeszklone.
No tutaj to tak akurat ni to dobrze ni to źle.
Ogrzewanie na "5" zimą przy -25 stopniach auto się szybko nagrzewało i w środku było cieplutko :P. Co do wentylacji to niestety "2" tutaj to tylko duża prędkość i okna pootwierane, a na postoju parkowanie w cieniu ;).
Z przodu dużo miejsca z tyłu też nie można narzekać.
No jest głośno, ale krzyczeć pasażerowie do siebie nie muszą :P.
No tutaj jest źle, przynajmniej w moim aucie, pali dużo za dużo. Coś około 14 litrów w mieście, poza miastem jest już o wiele lepiej przy spokojnej jeździe spali z 10 litrów.
Tu jest doskonale za 1000zł można mieć auto: duże, pakowne, rodzinne, naszej rodzimej produkcji.
Tutaj jest spokój. Z drobiazgów to mi się zepsuł chyba tylko zamek raz, ale wystarczyło nasmarować i był jak nowy.
Tutaj jest nieźle, jak się dba i wymienia się rzeczy, które wymagają wymiany z racji wieku, albo korozji to nic się nie psuje. Ba powiem więcej przez dłuższy czas nie działał mi licznik kilometrów, a autem wcześniej jeździł inny członek rodziny i nie zdążyłem wymienić rozrządu na czas i pękł, to nic się nie pogięło po prostu pasek się zerwał i nic więcej, więc można powiedzieć w moim przypadku, że auto jest odporne na jakieś drogie usterki :P.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 76KM 56kW [l/100km]

12,9