Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

lskx, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
FSO Polonez Caro 1.6  87KM 64kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : pozytywnie? nic... No, może jego urok osobisty :)
Zawieszenie : Co 1 tys. km padają końcówki drążków. Po kilku latach \"dupa\" mu opadła. Wszystko stuka i puka, ogromne luzy na kierownicy.
Układ elektryczny : nie lubi wilgoci. nie parkować koło trawników ;)
Karoseria : RDZA, RDZA, RDZA! 2x był malowany i szpachlowany. Teraz wyleciały takie cuda, że nie pozostaje mi nic innego jak rozstać się z moim FSO
Auto tanie, duże, wygodne, niebezpieczne, awaryjne, wolne. Czy polecam? Dla kogoś kto nie bierze go na trasy - ZDECYDOWANIE TAK! Na dłuższe odcinki 200-500km - ZDECYDOWANIE NIE! Auto było dobre dawno temu, teraz niestety - nie nadaje się. Jednak sentyment pozostaje. Mimo wszystkich złych rzeczy, które napisałem o moim FSO bardzo go lubie, cenie i szanuje. Trudno mi będzie się z nim rozstać, w końcu wiernie i dzielnie mi służył pare lat. \"może nie wygram nim wyścigu, ale ludzie! ile ja mam przygód!\" - ot urok Poloneza. Kochasz go i nienawidzisz ;)
niby 86KM, ale nie wiem gdzie. Zawsze byl wolny i zamulony. Rzęzi niesamowicie, zawory trzeba regulowac co 5tys. km, a faktycznie co 500km... ma 96tys od nowosci [kupiony w salonie przez rodzicow] i ledwo zipie. Rzyga olejem, i w ogole WRC [warczy, ryczy, cescy]. Kultura pracy? Chyba jakiś żart.
Niby 5 biegowa - faktycznie 4,5 biegu. Powyżej 90km/h chcesz wrzućić \"szóstkę\". Ogólnie OK - działa dość precyzyjnie jak na projekt z tamtych czasów.
Szkoda gadać. Zawieszenie nie wybite a samochód prowadzi się niczym titanic - zero kontroli. Miękki - dobrze na dziurach, ale w zakręty nie da się wchodzić. Cały czas masz wrażenie, że auto się przewróci. Nie próbuj rozpędzać się powyżej 100km/h - zero kontroli nad samochodem!
Wszystko OK.
Bardzo dobrze, wszystko w miare pod ręką. Na pewno wypada lepiej niż konkurencja.
Daje rade, ale bez cudów. Trzeba dość długo czekać na odparowanie szyb. Tempometr (czy jak sie to nazywa) sypie się po miesiącu [plus taki, że kosztuje 10zł] - co to oznacza? Nie możesz zmieniać nawiewu ciepły/zimny dopuki nie przekręcisz urządzenia pod maską.
Nieźle. Lepiej niż w VW Golfie III, astrze, itd.
Katastrofa! Wycieszenie dzwięków z otoczenia jeszcze jakoś ujdzie, ale słychać wszystko spod maski! Powyżej 80 km/h nie da się rozmawiać. Trzeba krzyczeć jak w dyskotece...
Pali tak sobie, ale wszystkie poldoloty są zagazowane. W trasie bardzo tanio się jezdzi. Ceny napraw są komiczne - wszystko za grosze.
Nie kupisz taniej sprawnego, taniego w eksploatacji, dużego i pakownego wozu. Wbrew pozorom, da się go od czasu do czasu pogonić na trasę, idealny na lokalne ścieżki. W tej cenie jaka jest konkurencja? Poniemiecki Golf II, skatowany niemiłośiernie Renault 19 lub kilka innych wynalazków. VW nadające się na złom? Dziękuje, postoje.
Nie jest źle. Co chwile coś się psuje - jak w każdym aucie. Nie jest gorszy od konkurencji. Uwaga na wycieraczki - lubią się popsuć.
2x padła pompa paliwowa. Przez 2 lata zrobiłem nim 40tys km i tylko raz mnie zawiódł - koło domu akurat. Padał deszcz, wjechałem w kałuże i bum. Musiał wyschnąć na parkingu, żeby go ruszyć następnego dnia. Tak, to auto niezawodne

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 87KM 64kW [l/100km]

9,8