Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

Tomson_13, 12 lat temu
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
FSO Polonez Caro 1.6  87KM 64kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Przejecchane 260000 km bez remontu i nadal silnik jest w doskonałym stanie
Karoseria : Ogólna korozja
Układ hamulcowy : Ręczny to tragedia
Układ elektryczny : Ogólne mało ważne pierdoły czasem nie działają
Ogółem dobrze patrząc na to jak był używany (jak muł roboczy) to sprawuje się super oby więcej tak wytrzymałych aut
Dla mnie to jakiś cud wszystko się w tej mojej furze sypie tylko nie ten silnik 260000 km bez remontu i ani kropli oleju spalonej i ani jedna znikąd nie wyciekła nic w nim nie stuka jeśli komuś zależy na wytrzymałości a nie na mocy to niech poszuka poloneza z fso-skim silnikiem z małym przebiegiem i o niego dba naprawdę się zwróci
Tu nie jest najgorzej skrzynia się trzyma i w porównaniu ze skrzynią4 biegową ze starszych poldonów ma o wiele dłuższe przełożenia i jest precyzyjniejsza
Nie oszukujmy się gdzie tu mówić o układzie jezdnym brak magla tylko przekładnia z tyłu sztywny most na resorach przód zdecydowanie za miękki
Tu jest super dzięki tylnej szybie pod sporym kątem szybom na słupkach z tyłu i cienkim słupkom widoczność jest lepsza niż u mojej matki w mercu (w210 kombi)
Nie z ergonomią nie jest najlepiej mógł by być trochę lepiej rozplanowany w środku
Jeśli chodzi o to to sam się dziwię wyjątkowo dobre ogrzewanie, super auto na zimę szczerze
Tu niestety nie jest komfortowo mało miejsca z tyłu z przodu da się jeszcze wytrzymać
Generalnie musiałem prawie całe wyjąć bo sparciało lub zgniło brak ale i tak nie jest zbyt głośny
Jak dla mnie zaskakująco niskie zużycie paliwa w sumie to pali tyle ile podane jest w książce serwisowej
Jak to polonez można kupić go za flaszke ale zawsze będzie tylko polonezem
ciągle coś nie działa a to lampeczka a to rygielek a to znowu jakieś inne guwno ale ta fura już tak ma
Ogólnie brak większych usterek poza ogólnoobecną korozją

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 87KM 64kW [l/100km]

9,6