Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

marc525d, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
FSO Polonez Caro 1.6  87KM 64kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : że udało sie kupic auto do jazdy w cenie roweu słabego
Karoseria : rdza na drzwiach u mnie, a na innych widze tego więcej
Silnik : spotkałem sie u innych użytkowników z dużym zużyciem oleju
Przeniesienie napędu : koledzy narzekają na wyjące mosty, ale u mniw jest spokój na razie
auto za śmieszne pieniądze, nie może być idealne, skonstruowane przed 30 laty
silnik w stanie bardzo dobrym, ciekawa sprawa jak na takiego polda- zużył mi litr oleju na 12 tys-miedzy wymiana. Jeżdże tylko na gazie i dość mocno obciążam silnik. oby tak dalej. Elastyczność to słaba strona tego auta, trzeba mieszać biegami
jedynka ciężko wchodzi rano przy ruszaniu na zimnym silniku. po rozgrzaniu ok. dziwne jęczenie od strony skrzyni na 1 i 2 przy schodzeniu z wysokich obrotów, przy hamowaniu silnikiem. dobre położenie lewarka, pod ręką, można szybko zmienić biegi
przechyla sie na zakrętach, przód nurkuje. skomplikowane przednie zawieszenie, tył to najprostsza możliwa wersja. ogólnie dobre na nasze polskie drogi, dużo jeżdże po dziurach i wybojach. jak na razie wytrzymuje
dobra widoczność do przodu, tyłu i na boki. świetne lusterka boczne, dobra jest ich regulacja
wszystko pod ręką, denerwują włączniki w dolnej części tej konsoli środkowej-wycieraczki tylnej, awaryjnych, starszy typ deski rozdzielczej. nawiewy w wersji okrągłej - niepraktyczne
tylko dwa biegi hałaśliwej dmuchawy, dwa okrągłe otwory nawiewu-stara konstrukcja. jednak szybko nagrzewa zimą i to jest ważne. w lecie wentylacja?? odsuwam szybę
bardzo dużo tej przestrzeni... nikt jeszcze nie narzekał na brak. zazwyczaj jeżdże sam, więc mam pogląd na przestrzeń z miejsca kierowcy
głośny- na wyższych obrotach- ok. 4tys przy 2- 2,5 można wytrzymać. muszę zmienić środkowy tłumnik to może się polepszy
lepiej nie znajdziecie-jako studenta stać mnie na jazdę tym autem. kupiłem go za 800zł od pierwszego właściciela z gazem, zrobiłem 15 tys od sierpnia 2006. wymieniłem za ten czas: olej, filtry, klocki przód, przewody wys. napięcia + świece i kopułkę- profilaktycznie łożysko w kole i tlumnik i ostatnio 4 drążki z przodu. trochę tego jest, ale kosztowało śmieszną kase. ale jestem go pewny na drodze- robie trasy 200-300km i nic sie nie dzieje z prędkościami 100-140km/h
nic lepszego sie nie znajdzie. duże auto z gazem-świetny wybór. nawet maluch jest dużo droższy przy tankowaniu
takie tam pierdoły do zrobienia we własnym zakresie-te co wymieniłem powyżej
nic poważnego sie nie stało, zawsze jeśli wyjechałem w drogę to wróciłem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 87KM 64kW [l/100km]

9,7