Ocena kierowcy - FSO Polonez Caro

RafałG, rafaelog@poczta.onet.pl, 20 lat temu
Silnik 1.9 D 69KM 51kW
Rok produkcji 1997
FSO Polonez Caro 1.9 D 69KM 51kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Jak na razie jestem z niego zadowolony. Części nie są takie drogie jak w porównaniu do niektórych marek zachodnich. Trzeba pamiętać o zaciskach hamulcowych a zwłaszcza tych tylnych(hamulce tarczowe) nie odkręcane przez dłuższy czas odpowietrzniki mogą się urwać i wtedy trzeba kombinować. Dlatego polecam aby co roku każdy odpowietrznik odkręcić i zakręcić.(Ja tak robie i to pomaga bo jeszcze żaden się nie urwał)
Czasami jest troche mułowaty ale zauważyłem że zależy to od paliwa. A tak wogóle jest ok, chociaż jak by miał turbo to już byłby the best!!!
Jak na razie chodzi bez zarzutu. Nie miałem z nią na razie problemów i oby było tak dalej.
Troche się przechyla na zakrętach zwłaszcza przy dużej prędkości.
Widoczność jest bardzo dobra zarówno do przodu, do tyłu czy na boki. No bo przecież gdzie popatrzymy w zasadzie jest szyba.
Dla pasażerów z tyłu może jest troche za mało miejsca na nogi, ale to zależy wszystko od pozycji przednich foteli.
Komora silnika zwłaszcza przy dieslach powinna być wg mnie bardziej jakoś wyciszona.
Po mieście wychodzi mi ok 6,5 litra na trasie takiej dłuższej nie miałem okazji go jeszcze sprawdzić. Ceny napraw są różne to zależy gdzie się jeździ. Ja akurat większość robie sobie sam albo z kolegą.
Co do jakości wykonania to jest ona nawet dobra tylko mogliby te blachy jakoś lepiej zabezpieczać przed rdzą.
Nic jak na razie takiego nie było.
Musze powiedzieć że jeszcze mi nigdy i nigdzie nie odmówił posłuszeństwa, no ale raz było w zimie tego roku co były takie silne mrozy, ale było tylko raz!!

Usterki FSO Polonez

FSO Polonez – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu