Ocena kierowcy - FSO Polonez Hatchback

szarik, 16 lat temu
Rok produkcji 1984
FSO Polonez Hatchback 1.5 75KM 55kW 1978-1988 - Oceń swoje auto
auto zaprojektowany 30 lat temu,wyprodukowane prawie ćwierć wieku temu,nie wymagajmy zbyt dużo
silnik jak już się wkręci na obroty to idzie jak torpeda,nie idzie go zatrzymać i to w dodatku na gazie ;) z góry na gazie nawet i 165 ;)
skrzynia czwóreczka,problemy z jedynką,dwójką i wstecznym ;) przełożenia całkiem całkiem na trójce można nawet i 120 jechać
buja jak na statku,przydałoby się go przejrzeć,wachluje się ciężko i straszne luzy,z tego co wiem nic nie było z nim robione od jakichś 15 lat
szkoda że nie ma przeszklonych słupków,ale nie jest źle
wszystko na swoim miejscu,szkoda tylko że skok lewarka jak w jelczu
na gazie szybko nabiera temperaturki,ale mimo wszystko mógłby grzać lepiej,nie wiem jak jest z wentylacją bo raczej nie ma potrzeby się wentylować przy temperaturze ujemnej i słabym ogrzewaniu
całkiem całkiem
no cóż,nie okłamujmy się,auto ma prawie 24 lata i swoje przeżyło,ale radia nie słychać dopiero powyżej 140
spalanie około 13-14 litrów gazu po mieście przy dość ciężkiej nodze,na benzynie nie wiem bo jakieś sukinkoty mi bak zajumali ;) nie wiem jak tam części,nie zamierzam nic dokładać do tego auta
jak na samochód za 250 złotych to super
tu lusterko się odkręci,tu żarówka przepali,tu to,tu tamto,drobiazgów takich upierdliwych drobiazgów cała masa
zrobiłem nim coś około 7000 km i nic poważnego nie padło czyli dobrze
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Hatchback 1.5 75KM 55kW