Ocena kierowcy - FSO Polonez Hatchback

Kp, 19 lat temu
Rok produkcji 1986
FSO Polonez Hatchback 1.5 75KM 55kW 1978-1988 - Oceń swoje auto
Wspominam go miło, miał kopa i tylni napęd (uwielbia ogółnie), w trasie mało kto mnie mógł wziąć, duzo lepsze fury odpadały (co ludzie jakoś jeździli).
Jak dla mnie było spoko, trochę wolno wkręcał się na obroty, ale ciągnoł. Pod koniec sporo palił oleju. Elastyczność: cudowna? napewno NIE, ale nie zła? TAK, nie protestował gdy przyspieszałem np. z około 20 do 130 km/h (faktem jest, że 130 to było głębokie czerwone)
Przeciętna, średnio ją pamięta, trochę chaczyła, była robiona i tyle.
Bym napisał cudowny, ale patrząc tylko przez pryzmat jazdy samochodem tylno napędowy (to była przyjemność, przedni napęd to nie to), a reszta trzymanie się drogi itp. kiepa, z wyjatkiem konfortu, lubie bujawki.
Ten wielki tylni słupek... Nic nie widać, ale to dawało kliwacik. Do przodu OK.
Przciętna, zbudowany był przecież wieki temu.
Nienajlepsza, a wręcz słaba, w zimie wszystkie szyby pokryte grubą warstwą lodu, a odmarzały w czasie 20-30 minut i to nie do końca.
Było lepiej niż OK, brązowy welur, miło było i sporo miejsca z przodu jak i z tyłu.
Kiepskie, na wysokich obrotach wył głośno, ale lubiłem to!!!
TRAGEDIA, TRAGEDIA, TRAGEDIA!!! Średnio koło 12 l/100km, ale to średnio było żadko (po regulacji, przy średniej jeździe), w trasie i przy dynamicznej jeżdzie w mieście 14, a w zimie, w mrozie...
Dobry
Drobiazgi nie dokuczały mi specjalnie, czasami zamki, oświetlenie.
Co tu mówić, to Polonez. Psuł się, systematycznie np.: modół, alternator, sprzęgło, nic więcej sobie teraz nie przypominam, mineło parę lat. Ale było i tak fajnie.
Dziennik kosztów dla FSO Polonez Hatchback 1.5 75KM 55kW
8,7