Ocena kierowcy - FSO Polonez Truck

PeweX, 17 lat temu
Rok produkcji 1994
FSO Polonez Truck 1.5 82KM 60kW 1986-1992 - Oceń swoje auto
Mysle ze trafilem na dosc dobry egzemplarz szesc lat byl u nas piec jezdzil moj ojciec i rok ja, i nigdy nie zawiodl nas tak zebysmy staneli daleko na trasie a naprawde dalekie trasy nim robilismy i to ze sporym obciazeniem.
Silnik jak to w poldkach konstrukcja z poczatku lat 70-tych.1.6 szmelc slabe, muly szybka padaja.1,5 nie do zajezdzenia, zwinne, mocne jak na ta pojemnosc i bude, mi sie udalo zamknac 140 km/h no ale ukrecilem po 100 km takiej jazdy krzyzak w wale, droge do lodzi 120 km do centrum pokonalem w 80 min to jak na poldka rewelka, korki i takie tam, wiec silnik panewy graly mi od kiedy pamietam, olej tez troszke bral ale poszalec jeszcze moznabylo :)) ponad 120 bez zajakniecia.
Hmm ponad 300 tys km przejechane bez zagladania , nie wyje nie cieknie, nigdy nie wymieniany olej.Wiec bardzo udana chociaz przelozenia nie dobre jak na ten ciezar.
Twardy, sztywny, zadnego zakretu sie nie boi, troszke dupa sie wychyla wiadomo paka.
Hmm dwa lusterka zewnetrzne no i buda no ale cos za cos jednak to dostawczak :))
Ogrzewanie w zime zerowe w ta zime ciagle marzlem na dworze - 30 nie ma co sie dziwic a tak to nie takie zle mala kabina wiec mozna bylo sie podgotowac.
Hmmm ja mialem 2 osobowego miejsca spoooooro, nikt nie narzekal , dosc wygodnie.
jedno slowo niewystarczajece :))
Naprawy za grosze, spalanie okolo 10 litrow gazu max 13
Tani Tani i jak na ta cene bardzo dobry samochod, 1000 razy lepszy od Lublinow, zukow i nysek , glownie lublinow nikomu nie polecam.
Jak to poldek i samochod do pracy czasem cos sie zepsuje.
Dopoki go nie wytuklem na calego tzn. do 300 tys bylo wszystko dobrze nigdy mnie nie zawiodl ale potem zaczelo sie jak nie jedno to drugie poprostu zmeczenie materialu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 82KM 60kW [l/100km]

10,3