Ocena kierowcy - FSO Polonez Truck

jagers77@interia.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1998
FSO Polonez Truck 1.6 87KM 64kW 1986-1997 - Oceń swoje auto
Polski samochód na polskie drogi. Jest on prawie w pełni ekologiczny ponieważ z wiekiem ulega biodegradacji - miewątpliwie z tym hasłem mógłby się stac hitem eksportowym zwłaszcza na zachodzie europy i w USA. Najlepiej mieć sykałkę majsterkowicza - złotej rączki aby radzic sobie z tym samochodem, lub jeżeli żony nie pozwalają pic piwa w domu to zawsze można kupic taki samochód i powiedzieć że idzie sie do garażu pogrzebać przy samochodzie . Mozna tez zaprosić kolegów ...... Którzy tez nie mogą pić piwa w domu ....
na pusto do 80 km/h jako tako ale juz wyprzedzanie to loteria żeby nie powiedzieć rosyjska ruletka
obleci
układ kierowniczy w miarę, ale hamulce to juz inna sprawa - napisałem hamulce a powinienem wpisać spowalniacze zwłaszca z ładunkiem pow. 250 kg, tarcze szybko dostają bicia i nie ładnie drży kierownica przy hamowaniu
dobrze pod warunkiem że na pusto, przy pełnym załadunku to tył szoruje po asfelcie a dziób jest wycelowany w jakąś inną galaktykę
całkiem przyjemnie, jak to mawia mój przyjaciel ze wschodu - "Gniotsa nie łamiotsa"
pzrednia szyba ma tendencje do zaparowywania podczas dużego deszczu i mimo włączonej na max wentylacji na środku jest zaparowany pasek
mam 194 cm wzrostu i mieszczę się całkiem wygodnie, nawet po kilku godzinach jazdy d... nie boli !!!
dobrze słychać rasowy gang tego 4 cylindrowego cuda techniki a pow. 90 km/h to trzeba prawie krzyczeć do pasażęra
na gazie przyzwoicie , zwłaszcza po wymianie reduktora w mieście przy zimowych warunkach ok. 14-15 litrów gazu
Pomimo wszystkich wad ten samochód ma także zaletę - sprzedaje się w miare dobrze, nie zależnie od stanu - chyba że cena jest wzięta z księżyca ...... Truckowcy wszystkich krajów łączcie się ...
cały czas coś się tarfi, z ostatniej chwili to pompka spryskiwaczy
usterka poważna to tak co 2-3 miesące , popma paliwa, wałek rozrządu a teraz to drobe pęknięcia na bloku silnika
FSO Polonez Truck