Ocena kierowcy - FSO Polonez Truck

Silnik 1.9 D 70KM 51kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: ponad 6 lat
FSO Polonez Truck 1.9 D 70KM 51kW 1993-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę mało pali.
Bardzo dobry samochód. Jak na samochód w tym przedziale budżetowym to nie ma się czego czepić...no może korozji nadwozia...ale niczego poza tym.
Błąd w opisie.Polonez Truck był produkowany do 2001 a nie 1997 roku.Ale mój to rocznik 2000. Silnik 1.9D (citroena).Warto go zaraz po uruchomieniu pozostawić na wolnych obrotach niech sobie \"poklekocze\" parę minut (szczególnie w zimie) Według mnie moc wystarczająca (choć zawsze mogło by być więcej tych koników). MISTRZ W OSZCZĘDZANIU!!! Naprawdę pali mało średnio ok.5,5L/100km. Poloneza mam od nowości (2000r) i ma aktualny przebieg 220 000 km a silnik suchy...ale muszę przyznać,że oleju pilnowałem z wymianą co 10 tys km, no i to rozgrzewanie przed ruszeniem.
Naprawdę nie mam zastrzeżeń.Dobrze że ma \"krótką\" \"jedynkę\" jest łatwiej z dużym obciążeniem ale bieg wsteczny mógłby być wolniejszy bo z ładunkiem ok 1 tony ciężko ruszyć pod delikatną góreczkę i wtedy sprzęgło musi \"dostać po tyłku\"...
Dosyć silne wspomaganie kierownicy. Troszeczkę za bardzo \"buja\" autem z dużym obciążeniem i trudno go utrzymać na wąskiej drodze. Mały promień skrętu.
Bardzo dobra - nawet do tył.
Nie ma co dużo oczekiwać od takiego auta ale w wersjach od 1998r do 2001r nie jest źle.
Większość osób bardzo krytykuje ogrzewanie w polonezach ale ja miałbym grzech gdybym stwierdził że słabo mi grzeje w zimie bo naprawdę jest ciepło w aucie już po paru minutach.
Dla kierowcy i pasażera obok jest wystarczająco miejsca na nogi ale z tył denerwują bardzo odstające zagłówki przykręcane do blachy.
Szczerze? Słabe. Ale szybko się można przyzwyczaić.
Części bardzo tanie ,dostępność ich bardzo dobra ,spalanie tak jak mówiłem miato ok.6 L/na 100km trasa 5 do 5,5L/100km (100% rzetelności w tym spalaniu)
Nie widzę samochodu z którym mógłby mój truck konkurować.SUPER.
Auto mnie praktycznie nigdy w trasie nie zawiodło.
Bardzo fajne auto pomimo paru drobnych usterek jest w 100-u % do polecenia. Pilnować nadwozia,podwozia i płynów eksploatacyjnych i będzie długo służyło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 70KM 51kW [l/100km]

5,4