Ocena kierowcy - FSO Warszawa M20

vibe77@interia.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1957
FSO Warszawa M20 2.1 50KM 37kW 1951-1957 - Oceń swoje auto
Komfort zawieszenia oraz wyciszenie Warszawki gwarantują niezapomniane wrazenia z jazdy. Samochód ma minimalny przebieg 21800 km (!) i jest w 100% (nie licząc odnowionego lakieru oraz materiału na fotelach) oryginalny...Jadac tym autem lub zatrzymujac sie gdziekolwiek natychmiast widzisz ze Warszawa wzbudza pozytywne emocje wsrod przechodniow. Jest to bardzo budujace, ze nie tylko ja uwielbiam stare polskie samochody...
AUTO MA 21800 km PRZEBIEGU ale program mi tego nie przyjal...:) Cichy, wywazony silnik, jak na swoje lata pracuje aksamitnie. Jezeli dobrze sie wszystko wyreguluje to nie ma z nim zadnych problemow.
Jezeli przyzwyczaisz sie ze nalezy biegi wlaczac z wyczuciem to lewarek zmienia swoje polozenie jak po masle.
Kto nie przejechal sie jeszcze Warszawa ten nie wie jak idealnie to zawieszenie pasuje do polskich drog. Nawet nawierzchnie z plyt betonowych pokonuje "plywajaco". Nie ma porownania nawet jesli wezmiemy pod uwage obecnie produkowane limuzyny. Gorzej gdy mamy skrecic to wtedy M 20 przypomina nam o swojej masie i wieku.
To najslabsza strona M 20. Lusterka sa mikroskopijne a szybki malutkie. Dobrze, ze przynajmniej widac przod auta.
Wszystko na swoim miejscu. Bardzo podoba mi sie starter w podlodze. Inni maja stacyjke po lewej stronie kierownicy, miedzy fotelami a my mamy starter w podlodze:)
W zimie cieplo a w lecie z wrazen - zimno. Serio nawet przy 28 o/C we wnetrzu da sie wytrzymac.
Nie musze przypominac ze mamy do dyspozycji dwie kanapy. Dziewczyny to lubia...;)
Dawniej byl taki test ze szklanka wody. Kladziemy pelna szklanke wody na silniku i jezeli sie nie wylewa to mamy dobrze ustawiony gaznik i zaplon a silnik sprawny. Ten test przechodzi poczciwy dolniak na 5+. Jezeli samochod jest wlaczony na postoju to do srodka dobiega jedyni szelest. Ale jak jedziemy to poziom halasu utrzymuje sie na poziomie poloneza - jest ok.
Takim autem nie jezdzi sie duzo ale jak sie juz wyjedzie na np. 300 km wycieczke to nalezy sie liczyc ze spalaniem ok 12-13 l/100 km. Ceny czesci rosna i sa coraz trudniejsze do zdobycia ale na szczescie Warszawa jest solidnie zbudowanym autem i przy okazjonalych wyjazdach nic wiekszego sie nie dzieje.
Po roku poszukiwan odnalazlem swoja Warszawkę. Poprzedni wlascieciel tanio nie sprzedal swojej skory... Ale dla takiej M20 z takim przebiegiem zrobi sie wszystko. Za te pieniadze moglem kupic np. BMW 635 CSI ale ono nie jest polskie i nie ma w sobie tyle uroku co nasza Babcia. Pozdrawiam.
Jezeli chodzi o drobne naprawy to ograniczja sie one do normalnych czynnosci zawartych w ksiazce obslugi. Na takim aucie, zeby nim jezdzic, trzeba sie troche znac inaczej na przydrozne serwisy stracimy fortune:)
Brak powaznych usterek - odpukac.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.1 50KM 37kW [l/100km]

11,2