Ocena kierowcy - FSO Żuk

Majkel, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
FSO Żuk 2.1 70KM 51kW 1966-1998 - Oceń swoje auto
Całkiem niezłe auto, przyzwoite osiągi, ładnie pracujący silnik, skrzynia. Mogę z czystym sumieniem ten samochód polecić.
Ładnie chodzi, nieźle się zbiera, lecz dopiero około 3500 obrotów. Na wyższych obrotach ( od około 5000) rzęzi jak gdyby się go "zarzynało".
Jest nieźle zestrojona, biegi wchodzą lekko, przełożenia w miarę krótkie.
Dobrze trzyma się drogi, nie przechyla się na zakrętach czy łukach (chociaż jest wysoka), trzyma zadany tor jazdy ale to na suchej jezdni. W zimie czy po deszczu trzeba uważać na zakrętach, gdyż ją wynosi. Przy hamowaniu na mokrej nawierzchni na zakręcie szczególnie lub zarzucić tyłem.
Do przodu jest niezła, do tyłu również, ale tylko wtedy kiedy się patrzy równolegle do osi auta. pokonywanie zakrętów strasznie!! przeszkadzają boczne słupki. Po prostu nie widać nic. Trzeba sie wychylić, żeby cokolwiek dostrzec.
Wszystkie przełączniki są na swoim miejscu. Obsługa wręcz intuicyjna. Zastrzeżenia tylko mam do obsługi seryjnego radia, którego przyciski są po prostu za małe. Łatwo zamiast wybranego nacisnąć inny. Duży minus za radio.
Grzeje szybko i nieźle, szybko równiez odparowuje przednią szybę, z bocznymi już gorzej.
Z przodu jest wystarczająco dużo miejsca, za to z tyłu........masakra. Tam mogą chyba siedziećosoby niewielkiego wzrostui umiarkowanej postury. Mało!!!
Wyciszenie wnętrza jest całkiem przyzwoite. Gdy się jedzie szybciej strasznie słychac szum wiatru. Ale to dopiero powyżej 150 km/h.
Auto nie należy do pożeraczy paliwa, ale mogłoby równiez palić mniej. Na trasie poniżej pięciu litrów nie da się zejść. W mieście zużycie jest optymalne.
Moim zdaniem jest troszke za drogi w stosunku do walorów użytkowych i jakości. Ale polecam to auto.
Tłuką się plastiki. Musiałem do serwisu jechać, żeby mi coś zrobili z osłoną na pas bezpieczeństwa bo po prostu trzeszczała (i rolka od pasu chyba też).
Na razie nic się nie stało ale mam to auto zbyt krótko żeby to oceniać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.1 70KM 51kW [l/100km]

6,8