Szukaj

Ocena kierowcy - GAZ Gazela

G.N., 9 lat temu
Silnik 2.1 TD 110KM 81kW
Rok produkcji 2007
Przebieg: 67 tys. km
GAZ Gazela 2.1 TD 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
2,77
28% gorzej od średniej w segmencie
Nie kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Dość duża ładowność.
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Karoseria : Rdza pojawia się wszędzie
Przeniesienie napędu : Cierknący tylny most (słabe uszczelniacze)
Układ elektryczny : Przepalające się bezpiczniki
3,0
Całokształt
Taka prawdziwa alternatywa dla polskiego Lublina. Może troszkę bardziej nowoczesny środek transportu cierpiący na podobne dolegliwości. Prawdziwy wół roboczy.
Wrażenia
3,0
Silnik
W miarę dynamiczny chociaż nękają go drobne awarie (urywający się rozrusznik, padające bezpieczniki i przekaźniki). W codziennej eksploatacji przeszkadza dźwięk silnika który w mało wyciszonym wnętrzu po prostu buczy. Dużą zaletą są jego osiągi, gdyż przyspieszenie jak i elastyczność są na wystarczającym poziomie a silne dociążenie samochodu nie robi na nim większego wrażenia. Spalanie bardzo różne (od 9 do nawet 15 litrów na 100km)
4,0
Skrzynia biegów
Mimo dość dużego skoku dźwigni zmiany biegów to praca z tym mechanizmem jest bardzo przyjemna. Biegi wchodzą łatwo i przyjemnie. Brakuje niestety 6-go biegu.
2,0
Układ jezdny
Niestety tutaj duży minus. Układ kierowniczy jest mało precyzyjny, zawieszenie strasznie miękkie i mocno się wychyla na zakrętach, przy obciążeniu zaczyna żyć swoim życiem (ciężko utrzymać samochód w linii prostej), na każdej nierówności dość mocno trzęsie, z zawieszenia się wydobywają straszne stuki.
Komfort
5,0
Widoczność
Powierzchnia szyb jest rewelacyjna w szczególności w wersji z dwoma rzędami siedzeń. Do tego lusterka idealnie odzwierciedlają to co się dzieje dookoła samochodu.
3,0
Ergonomia
Z jednej strony jest dobrze gdyż większość elementów jest poręką jednak pokrętła nawiewów czy korbki od szyb są za nisko. Przydało by się troszkę więcej schowków.
2,0
Wentylacja i ogrzewanie
Wentylacja samochodu z dwoma rzędami siedzeń jest za słaba. Przednia szyba odparowuje szybko jednak pozostałe podczas jazdy trzeba często przecierać aby cokolwiek zobaczyć. Karygodnym minusem jest ogrzewanie. Działa ono tylko w temperaturach powyżej 10 stopni Celsjusza. W zimę polecam ciepłe ubranie do jazdy.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Ilość miejsca w samochodzie jest dobra. Na przednich siedzeniach siedzi się wygodnie we 2 osoby. Przy komplecie z przodu zaczyna się robić ciasno. Na tylnych siedzeniach spokojnie można przewieźć 4 osoby a do tego drobny sprzęt i nadal jest miejsce.
1,0
Wyciszenie
Jest głośno nie tylko ze względu na silnik czy zawieszenie ale do tego wszystkie plastiki po przejechaniu 20000km zaczynają podskakiwać i piszczeć. Bardzo słychać pęd powietrza.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Spalanie na poziomie średnim około 10,5l/100km jest do zaakceptowania. W mieście spala około 12 a na trasie 9 litrów jednak przy obciążeniu nawet 15l/100km. Ceny części są niskie a niektóre nawet bardzo niskie jednak trzeba często zaglądać do warsztatu.
3,0
Stosunek jakość/cena
Ogólnie rzecz biorąc nie ma tragedii ale chyba osobiście wolałbym kupić coś starszego i mniej awaryjnego.
Niezawodność
1,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Ciągle coś się dzieje. Jak nie blokujący się prędkościomierz to palące się bezpieczniki. W mojej Gazelli często trzeba regulować i wymieniać zamki w drzwiach a nie wspomnę już o prowadnicach drzwi rozsuwanych. Ogólnie masakra. Co tydzień poświecić trzeba trochę czasu aby po dokręcać luźne śrubki, powsadzać zaślepki itp.
2,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Niestety tu też nie ma rewelacji. Tylny most lubi cieknąć, silnik ma problemy z odpalaniem w zimie, urywające się rozruszniki, ciągle świecący się Check Engine, rdzewiejąca blacharka

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 110KM 81kW [l/100km]

Średnie zużycie
11,4
Minimalne średnie zużycie paliwa
10,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
15,5
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
8,8
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
GAZ Gazela