Ocena kierowcy - GAZ Gazela

Krzysztof_Bud, 17 lat temu
Silnik 2.1 TD 110KM 81kW
Rok produkcji 2006
GAZ Gazela 2.1 TD 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Typowe auto do pracy, w zupełności spełnia moje oczekiwania.
Silnik Steyera spisuje się dobrze, nie jest paliwożerny, wiadomo że nie jest to wyścigówka ale do miasta i na krótkie i średnie trasy w zupełności mi wystarcza. Nawet mocno przeładowany nie sprawia wrażenia, żeby brakowało mu siły.
Skrzynia jak skrzynia, czasem ma problem z włączeniem wstecznego biegu ale jak sie umiejętnie to robi to wszystko jest ok, sprzęgło trochę ciężko chodzi, ale nie narzekam na skrzynię.
Super zwrotny, wspomaganie po pierwszym tysiącu kilometrów jak się ułożyło pracuije bez zarzutu. Naprawdę nie myslałem że Gazela bedzie taka zwrotna.
Bez zastrzeżeń, wszystko doskonale widać.
Jak to samochód do pracy - wszystko tam gdzie być powinno, przyzwyczajenia wymaga jedynie stacyjka jak w Porsche :)
Bez zastrzeżeń.
To nie Mercedes S-Klasy - mieszczą się wszyscy którzy mają mi się w tym aucie zmieścić.
j.w - to nie S Klasa ale da sie wytrzymać, nie jest źle.
Pozytywne zaskoczenie, pali mniej niz myślałem.
Tańszych aut nie ma, a Gazele do tego możemy załadować dużo ponad dopuszczalną masę, nie pożera 20 litrrów paliwa, jest ok.
Serwis - chyba to jest najważniejsze, robię przeglądy co 10 tys km i auto jakoś działa cały czas, wszystko na bieżąco w serwisie robią co trzeba.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 110KM 81kW [l/100km]

11,5