Ocena kierowcy - Honda Accord I Hatchback

Arek Hawk, 18 lat temu
Silnik 1.6 EX (SJ) 80KM 59kW
Rok produkcji 1979
Honda Accord I Hatchback 1.6 EX (SJ) 80KM 59kW 1979-1981 - Oceń swoje auto
Gdybym miał części do tej hondy i powymieniał wszystko to co jest potrzebne, bym niechciał innego auta, prowadzi się go doskonale, skrzynia biegów działa perfekcyjnie,przełączniki są tam gdzie powinny być i są czytelne,miejsca poddostatkiem i ma przepiękny wygląd. Teraz takich aut nie produkują to jest samochód z duszą!!!!
silnik mnie zadziwia jak na ten wiek,mam honde 2 lata i niemiałem problemu z rozruchem silnika, pracuje bardzo równo i bez rzadnych niepotrzebnych wibracji.Mocy coprawda nieznam tego silnika ale ponoć ma troche koników.
działa bardzo precyzyjnie i biegi można dosłownie wrzucać jednym palcem. Jestem naprawde pod wielkim wrażeniem.Skrzynia jest dość elastyczna bo niema problemu żeby jechać z miejszą prędkością na 4 biegu.Ruszanie z 3 biegó też bez problemowo.
Mam problem z częściami do hondy, układ jezdny jest mocno sfatygowany lecz prowadzi się ten samochód naprawde dobrze,a w dodatku niema lózów na kierownicy,ale mimo 26 lat prowadzi się go naprawde bardzo dobrze
słupki są grube ale nie tak żeby nam przeszkadzały w widoczności, oceniam widoczność na poziomie dobra
moim zdaniem wszystko jest tam gdzie powinno być czyli pod ręką, przyciski są tak ulokowane że niema problemu z odnalezieniem odpowiedniego przycisku, opis przycisków mimo lat jest nadal widoczny.
oceniam na poziomie doskonale ponieważ ten samochód ma 26 lat i mimo to na zimno w zime nie narzekałem bo dość szybko ciepłe powietrze zaczyna docierać do kabiny, wentylator na ostatnim biegu wdmuchuje niewyobrażalne ilości powietrza, poprostu urywa głowe.
miejsca jest poddostatkiem jak i z przodu i z tyłu.Jestem wysoki i fotel kierowcy jest dość mocno odsunięty i z tyłu za kierowcą może śmiało siąść osoba o takim samym wzroście jak ja.
podejrzewam że w kabinie musiało być owiele ciszej niż teraz ale i tak nie narzekam pomimo że słychać wydech ktury jest dość dziurawy.
ekonomiczność w zurzyciu paliwa ciężko mi określić. Jest to 26 letni samochodzik i ma wiele zurzytych elementów lecz zurzycie paliwa jest w normie.Naprawy by może były tańsze gdybym wiedział z kąd brać doniego części bo w sklepach motoryzacyjnych jest wielki kłopot a jak już znajde to ceny kosmiczne i mnie nanie niejest stać, ale pomimo niewymieniania części dalej jeździ
Pomimo plastików oceniam na doskonałą jakość.Plastiki w kabinie są nienajgorsze a co przedewszystkim nie trzeszczą i nie pękają pomimo 26 lat,ma problem ten samochodzik z rdzą wychodzi tu i tam ale nie jest tak strasznie.
jest w hondzie naprawde wiele rzeczy które powinienem wymienić pomimo tego i tak działają.
niemiałem jeszcze takich powarzniejszych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 EX (SJ) 80KM 59kW [l/100km]

9,2