Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Honda Accord I Hatchback

Honda Accord I Hatchback
Lata produkcji: 1979 - 1981
Segment: Klasa średnia

Model klasy średniej (segment D) produkowany od 1976 roku. Następca Hondy 1300. Początkowo, do debiutu czwartej generacji w 1989 roku, Accord był autem kompaktowym oferowanym w wersjach hatchback lub sedan. Wraz z czwartą generacją model przeszedł o klasę wyżej, do segmentu D. Wielki sukces Hondy, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, gdzie Accord od piątej generacji oferowany był w innej wersji niż europejska. Do tej pory sprzedano ponad 18 mln egzemplarzy samochodu. Produkcja europejskiej wersji Accorda zakończyła się w 2015 roku, na ósmej generacji auta. Model nadal produkowany jest na rynek amerykański.

Powagosław

Efektowny, komfortowy i bardzo dopracowany w najmniejszych szczegółach – taki jest Accord po liftingu. W porównaniu z poprzednim, nieco zbyt delikatnym stylistycznie modelem, auto zyskało na agresywności. Dziś to jedno z ładniejszych aut w swojej klasie.

~Powagosław
Luzacjusz

Z tym samochodem jest jak z Przemkiem Saletą. Wygląda groźnie, ale bić nie potrafi. Wbrew temu, co widać na zewnątrz, w Accordzie jest więcej komfortu niż sportu. Czyli z zewnątrz Mike Tyson, a wszędzie indziej Tomasz Kammel. Trochę szkoda. Bo Camele dobre są tylko przez „C” na początku i jedno „M” w środku.

~Luzacjusz

Honda Accord I Hatchback – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Dane techniczne Honda Accord I Hatchback

Podstawowe parametry Honda Accord I Hatchback
Liczba drzwi 3
Wymiary zewnętrzne Honda Accord I Hatchback
Długość 4125 mm
Szerokość 1620 mm
Wysokość 1335 mm
Rozstaw osi 2380 mm
Rozstaw kół - przód 1400 mm
Rozstaw kół - tył 1390 mm
Zwis przedni 850 mm
Zwis tylny 895 mm
Prześwit 165 mm
Wymiary wewnętrzne Honda Accord I Hatchback
Odległość od siedziska przedniego do dachu 925 mm
Odległość od siedziska tylnego do dachu 860 mm
Całkowita długość wnętrza kabiny 1745 mm
Całkowita szerokość wnętrza kabiny 1315 mm
Całkowita wysokość wnętrza kabiny 1120 mm
Szkic techniczny Honda Accord I Hatchback

Publikacje o Honda Accord

Newsy o Honda Accord