Ocena kierowcy - Honda Accord IV Sedan

Silnik 2.0 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1990
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Accord IV Sedan 2.0 16V 110KM 81kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : SUPER skrzynia. Jeździłem kilkoma automatami. Ten jest naprawde dobry.
Karoseria : Rdza w okolicach tylnych nadkoli - ale to wszystkie Accordy tak mają
Układ elektryczny : Bardzo wrażliwy układ zapłonowy - moduł
Zabieram się do sprzedaży Hondzi od dwóch lat i nie mogę sie zdecydować. Naprawde warto pościęcic troche uwagi - DOBRY SAMOCHÓD
Silnik, jak na auto tej wielkości spisuje sie dosyć dobrze. Przebieg samochochodu prowdopodobnie jest zaniżony. Wersja z gaźnikiem + automat trochę dziwi /wtrysk montowany był znacznie wcześniej/. Silnik nigdy nie odmówił pracy, wysoka kultura. Lubi wysokie obroty /4,5 - 5,5 tys.obrotów to nic...../ Na lpg wrażliwy na jakość paliwa. Niewielkie pocenie silnika przy takim wieku i przebiegu chyba zrozumiałe.
Bez problemu. Biegi zmieniaja sie płynnie, bez szarpnięć. Dobre zestopniowanie /przy 100 km/k około 2400 obr/min./. Wygoda!!! Żadnych problemów!!!
Konstrukcja w porównaniu z VW, czy innymi europejczykami wręcz kosmiczna. Trochę zbyt sprężyste jak na nasze drogi. Komfort na trasie czy zakrętach zadowalający. Brak rzechyłów na łukach trzyma sie jak po szynach /tylko opony znikaja szybciej/. Trwałośc akceptowalna, cena i dostępnośc części jak u europejskiej konkurencji. Hamulce podatne na fadding.
Dla niskiego kierowcy to nie jest zbyt wesoło - długa maska i szerokie tylne słupki. Ja z 180 cm wzrostu nie mam problemów przy manewrowani.
Jak w japończyku trzeba sie przyzwyczaić. Wszystko jednak na swoim miejscu. Ciekawe podświetlenie instrumentów pokładowych. Pojemny bagażnik pomimo zainstalowanego LPG.
Przy opadach parują boczne szyby, brak klimy :(, latem plecy mogą się spoćić. Zimą bez zastrzerzeń, szybko się nagrzewa. Bardzo cicha praca dmuchawy.
Przód jest idealnie, z tyłu dorosłe osoby maja nawet trochę przestrzeni na nogi. Trochę zbyt niskie przednie fotele. Grubaski mają problem z zajęciem, jak i z opuszczeniem miejsca.
Nieco głośne zawieszenie na naszych drogach. Ale na asfalcie dobrej jakości przy prędkości ok 130-150 mozna śmiało rozmawiać beż podnoszenia siły głosu.
Na LPG Trasa 9,0-10,0; prędkości podróżne do 130km/h. Miasto przy delikatnej jeździe 11-12, ale SZYBKO to juz 14+. Jak na 2.0 + automat uważam, że nie jest źle. Śwednio z przewagą miasta na krótkich dystansach 12l.
Nie miałem żadnych niespodziałek, przy mormalnym serwisowaniu auto odwzajemnia się niezawodnością.
Powoli zużywa się oryginalne zawieszenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak Będzie z zamiennikami to czas pokaże ... Drobiazgi: pękające klamki drzwi /wewnętrzne/ ale ten typ tak ma...
Były 3: 1. pęknięta sprężyna zawieszenia z przodu w czasie jazdy - dziura w drodze. 2. spalił się moduł zapłonowy. 3. padł pasek wałków wyrównoważających- moja wina brak wymiany na czas, ale bez szkód dla silnika.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 110KM 81kW [l/100km]

10,2