Ocena kierowcy - Honda Accord IV Sedan

pawel.szymula@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1990
Honda Accord IV Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Standard dla każdego japończyka - rdza na tylnych nadkolach i progach
Układ hamulcowy : Szybkie ścieranie się klocków z przodu - mówię tutaj o tych tańszych odmianach
Inne : Plastikowe ramki klamek wewnętrznych, grrr!
Klasyk! :)
Obecnie jest wsadzony silnik F20Z1 - prawdopodobnie swapnięty z nowszej generacji Accorda bądź Rovera serii 6. F20Z1 - 133KM, ca. 180Nm
Standardowa skrzynia o dosyć długim przełożeniu - raczej do płynięcia na trasie, niż urywania kolejnych części sekundy w wyścigach na 1/4 mili ;)
Miękko, dostojnie - po przesiadce z Civicka EJ9 czułem się, jakbym płynął katamaranem po spokojnych wodach oceanu :) Obecne odczucia są już troszkę gorsze, ale dalej jest wygodnie - zapewne do momentu wrzucenia nowych amortyzatorów i sprężyn Skunk2 - będzie beton :D
Bez zarzutów - w każdą stronę bardzo dobrze :)
Wszystko na swoim miejscu, bardzo dobre fotele trzymające po bokach - w Civicku latałem po aucie na ciasnych i szybkich zakrętach ;) - Accord nie pozwala na to, trzymając mnie pewnie w fotelach :)
Jak na 21-letnie auto grzeje w zimie świetnie, a latem potrafi nieźle przymrozić - na zwykłej wentylacji, klimatyzacji nie używam obecnie :)
Dużo miejsca, wygodnie, bagażnik również sporych rozmiarów - w końcu wyższa półka :)
Tu już gorzej - przydałoby się ścianę grodziową okleić matami wyciszającymi :)
Zużycie - jak na SOHC 2.0 - dobre, chociaż mogłoby być lepiej ;) Ceny naprawa i przeglądów - spodziewałem się, że będzie drożej :D
Obecnie za śmieszne pieniądze można kupić dobre CB3/CB7 w dobrym stanie z instalacją LPG.
Ciężko coś zepsuć poza ramkami klamek wewnętrznych - strasznie szybko się łamią (już ułamałem po stronie kierowcy :/)
Jeszcze nic się nie przytrafiło - wystarczy uważnie jeździć i szanować auto, a będzie odwdzięczać się bezawaryjną jazdą :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 133KM 98kW [l/100km]

11,2