Ocena kierowcy - Honda Accord V Coupe

Accordeonista, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Honda Accord V Coupe 2.0 i 136KM 100kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo 136 km daje rade na 1/4 calibrze 150 i e36 2.0:P jesli ktos bedzie mial pytanka odnosnie takiego samochodu, piszcie na gg 3966353 postaram sie pomóc.
szukałem prelude, a trafiłem calkiem przez przypadek na ten model i powiem że jestem bardzo zadowolony. przyznam szczerze że brakuje mi juz troche koników pod maską, ale wiadomo ze apetyt rośnie:)polecam jesli tylko nie wozicie często kogos na tylnej kanapie, bo wsiadanie tam nie należy do najprzyjemniejszych:P
jak dla mnie silniczek bardzo fajny. może trochę mało elastyczny przy niskich obrotach, ale w końcu to japońska wiertarka:p powyżej 4000obr poezja.
trzeba uważać przy szybkiej zmianie biegów bo zdarza sie zachaczyć:)przełożenia raczej do jazdy na trasie. w mieście często trzeba schodzić do 1
moim zdaniem bardzo fajnie sie prowadzi. mimo seryjnego zawiasu w zakretach nie zaskakuje, wszystko płynnie i bardzo komfortowo jak na samochód typu coupe.
widoczność to nie jest najmocniejsza strona accorda tym nadwoziu. wysoki tył i mocno pochylona szyba ogranicza widoczność do tyłu,duzo pomagaja spore lusterka zewnętrzne.widoczność do przodu bez zastrzeżeń
bardzo dobrze, wszystko na swoim miejscu, pojemne schowki, deska i cała reszta czytelna
wszystko tak jak powinno być, szkoda tylko ze nie ma climatronica:P ale nie wymagajmy za dużo
miejsca w środku jest pod dostatkiem, niejeden sedan może pozazdrościć temu drzwiowemu coupe. fotele bardzo wygodne, nie męczą w długich trasach.
do ok 140 km/h w samochodzie jest cichutko, wraz z wiekszą prędkościa robi się coraz głosniej ze względu na szumy powietrza, silnik słychac dopiero przy wyższych obrotach ale dla mnie to zaleta:) polacam założenie stożka wraz z rurą, dźwięk na prawdę robi wrażenie
przy mocnej jeździe potrafi trochę łyknąć;) kolo 15 nawet, przy rozsądnej jeżdzie po mieście w górnym zakresie obrotów trzeba być przygotowanym na 12l. spokojna jazda po mieście ok 10 a trasa ok 8-9. mininalnie udało mi sie zejsc do 7l (w trybie "emeryt":P)
ktos moze powiedzieć że cena tego modelu jest dość wysoka jak na ten rocznik, ale z czystym sumieniem mogę powiedziec że warto. dobrze wyposażony, dynamiczny samochodzik o dość atrakcyjnym wygladzie jak na swój wiek, czego mozna chcieć więcej:)
jeszcze nic nie udao mi się w niej zepsuć, chociąż na prawdę sie staram:P
brak usterek, wiem wiem, wiekszość golfiarzy i dresow z bmw nie będzie mogło w to uwierzyć, ale przykro mi chłopcy, to japonia, tutaj nic się nie psuje!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 136KM 100kW [l/100km]

11,0