Ocena kierowcy - Honda Accord V Kombi

Krzychu, 14 lat temu
Silnik 2.2 i ES 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
Honda Accord V Kombi 2.2 i ES 150KM 110kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : wszystko!:) jestem zakochany w tym aucie, następna również będzie Honda Accord:)
Na moim wyposażeniu mam ABS, Alufelgi, Centralny zamek, Elektryczne lusterka, Elektryczne szyby, Hak, Immobilizer, Klimatyzacja, Komputer pokładowy, Lakier metallic, Poduszka powietrzna, Radio+CD+fabryczne nagłośnienie Bose-super!!!), Szyberdach, Wspomaganie kierownicy, ogólnie pełny electric nawet antenka jest wysuwana automatycznie:) W tym roczniku i cenie mogłem wziąć Mondeo, Escorta, Audi A4, Omegę, Vectrę, Bmw, ale te samochody nie mogą nawet konkurować z Hondą. Jeżeli już miałbym znaleźć rywala to na pewno byłby to Passat ale tutaj cena była wyższa, a poza tym Passat mimo że ładny po facelifcie jest zbyt pospolity już w tej chwili.
HONDA! i to mówi wszystko. Niezawodny, dynamiczny, 9s do setki, a to przecież ogromne kombi i 210 km/h bezproblemowo. Na trasie wspaniała, nie ma co nawet porównywać z BMKami, Fordami, Oplami czy Audicami. W tym roczniku brak konkurencji.
w mojej hondzie zmiana biegów to czysta przyjemność, trzymam sobie rękę na podłoketniku i zmieniam:) Gorzej wsteczny ale to standard i można się przyzwyczaić.
brak zastrzerzeń
Japończyki wszystko dobrze przemyśleli:)
mam prawie 2 metry wzrostu i jest super wygodnie
w sumie najlepiej wyciszone auto z wszystkich które miałem.
Tutaj niestety przydałoby się go zagazować. Między bajki można włożyć spalanie rzędu 10 litrów w cyklu miejskim. Poniżej 12 się nie zejdzie. W zimie w mieście potrafi i 18/20 l wychłeptać. Na trasie jest już lepiej.
Honda trzyma cenę i to nie dziwi. Za rozsądne pieniądze otrzymujemy bardzo wiele. Jakość jest wysoka, nawet nie wiem jakie są ceny części zamiennych bo nic się nie psuje.
Honda! tylko materiały eksplatacyjne. Jak czytam czasem opinie o Oplach, Fordach, Alfach, Fiatach, to włos się jeży na głowie!:) Wszyscy moi znajomi mają raczej Japończyki Toyoty, Hondy, Mazdy nikt nie narzeka, natomiast wystarczy podjechać do warsztatów i co tam stoi? ...Fiaty, Ople, Fordy, Golfy, Audi, Bmw, owszem ktoś powie że to przecież starsze roczniki, ale czy starsze roczniki Hondy tam stoją?:)
nic, przy japońskich autach zapominasz co to są usterki, wcześniej miałem Civica, Mazdę 323F, Mazdę 626 tam też się nic nie psuło, a może poprostu mam szczęście do samochodów? Inna sprawa że zawsze wszystko wymieniam na czas i dbam o auto. Najgorsze samochody jakie miałam to Opel Astra i Fiat Marea awaryjne, nijakie, zwykłe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i ES 150KM 110kW [l/100km]

11,5