Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Dejmien, 4 lata temu
Silnik 2.2 i VTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 1997
Honda Accord V Sedan 2.2 i VTEC 150KM 110kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie sądziłem że w tym aucie jest tyle miejsca
Układ elektryczny : Problem ze światłami stop. Sterowanie szybami.
Ładna ponadczasowa linia nadwozia. Przyciąga uwagę nawet teraz a może zwłaszcza teraz gdy auta wyglądają coraz dziwniej.
Wystarczająco elastyczny w średnim zakresie obrotów i bardzo dynamiczny w gornym rejestrze obrotomierza. Zabawa zaczyna się tam gdzie rozsądek podpowiada by wrzucić kolejny bieg. To co że sporo pali. Nikt nie kupuje 2.2 litrowego benzyniaka zeby oszczędzać.
Nie wiele jest aut w których można tak precyzyjnie i szybko na dodatek bez zgrzytu zmienić bieg na dodatek samym ruchem nadgarstka. Tu nikt nie zatęskni za automatem. Przełożenia skrzyni są krótkie co owocuje wiekszym hałasem ale nie jest zbyt uciążliwy.
Mam lekko obniżone coupe. Może trochę podskakuje i nie lubi kolein ale ograniczenia prędkości przed zakrętami spokojnie mogę mnożyć razy 2 i napewno nie będę miał problemów z pokonaniem ich. Mogłoby być trochę trwalsze ale to zasługa naszych dróg niskoprofilowek i modyfikacji zawieszania.
Wygląd super. Z korozją da się walczyć.
Duże wnętrze jak na coupe. Fotele bardzo wygodne a kanapa... Nie mam pojęcia bo nie siedziałem na niej. Narzekań też nie słyszałem. Resorowanie już nie jest zaletą ale to moja zasługa więc nie mogę narzekać
Części nie są tak drogie jak mogłoby się wydawać a zużycie paliwa zależy o chęci kierowcy.
Lepiej grzeje niż chłodzi.
Jak na coupe jest wzorowo
To znowu moja zasluga ale jak nie chce się słuchać silnika można zagłuszyć o muzyką.
Nie jest to nowe auto więc nie liczmy na bezawaryjną exploatacje. Ale powodów do narzekania nie ma. Zużycie paliwa zależy od kierowcy i jego wyobraźni. Zawsze można ratować się instalacją gazową a wtedy diesel traci sens.
Nie jest łatwo kupić zadbane coupe ale też nie niemożliwe. Trochę cierpliwości i napewno się uda
Zdarzają się ale nie częściej niż innym markom. Nie można narzekać biorąc pod uwagę wiek auta.
Brak powaznych usterek która przerwała by podróż. Wypełni zasługuje na najwyższą ocenę. Oczywiście regularnie serwisowanie w tym bardzo pomaga.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i VTEC 150KM 110kW [l/100km]

13,7