Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Michał_1982, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1996
Honda Accord V Sedan 2.0 TDi 105KM 77kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Silnik, zawieszenie, fotele, ergonomia, ekonomia i wygląd a przede wszystkim niska awaryjność jest super. Wygodne auto. Jadę nim 500km i nie czuje się zmęczony. Mógłbym przejechać następne 500km. Prawdziwy połykacz kilometrów, oszczędny i dynamiczny. Nidgy mnie nie zawiódł.
Silnik : falujące obroty, winna jest wiązka elektryczna lub kostki, sprawa opisana na forum roverki.pl, łatwo samemu naprawić
Przeniesienie napędu : drgający lewarek od zmiany biegów
Inne : awaria mechanizmu otwierania szyby
Podoba mi się. Duży, wygodny i oszczędny wóz, jak trzeba to i dynamiczny, na trasie radzi sobie z każdym.
Bardzo fajny silnik, rodem z rovera. Początkowo miałem pewne obawy, ale się już do niego przekonałem. Tanie części typu: wtryskiwacze, pompa wtryskowa, turbo, dużo dostępnych na rynku wtórnym sprowadzonych z Wielkiej Brytanii, bo silnik jest ten sam co w Roverach: 200, 400, 600. Jego minus to zbyt wolne nagrzewanie się. Przy małych przebiegach zimą w mieście może powodować zwiększone zużycie paliwa. Ale dla mnie i tak jest super. Gdy się rozgrzeje jest cichy.
Bardzo dobrze wchodzą biegi, gładko i precyzyjnie.
Bez zastrzeżeń, auto doskonale trzyma się drogi.
Z tyłu brakuje wycieraczki, no i zimą często samochód jest mocno zaparowany
Wszystko jest tam gdzie być powinno.
z tym jest czasem kiepsko, trochę paruje zimą, z tyłu brakuje poza tym wycieraczki.
Jest dobrze, z tyłu mogłoby być trochę więcej miejsca, ale brakuje go tylko jak wsiądzie jakiś rosły chłop, dla przeciętnej osoby wystarczy.
Jest cicho
Super, można zejść poniżej 4.5L na 100km/h jak się ma cierpliwość - jazda 80-90km/h. Przy jeździe na trasie ok 120km/h z wyprzedzaniem 5.5L. Co tu więcej chcieć?
Nic innego bym chyba nie chciał za tę cenę, może jedynie Mazdę 626 mógłbym rozważyć, ale tam diesel jest awaryjny, więc jak coś to benzyna. A ja lubię diesle i japońską niezawodność, więc Honda to jest to jak dla mnie.
śmieszne drobiazgi typu hałasujący lewarek zmiany biegów, zacinający elektryczny szyberdach, mechanizm otwierania przedniej szyby pasażera, falujące obroty silnika - szybko rozwiązana sprawa, odpięcie kostek prowadzących do pompy wtryskowej i przeczyszczenie styków. Po tym objawy ustąpiły
nie było, ale na turbinie widzę olej, to może być znak, że nadaje się do regeneracji, ale w końcu samochód ma już 233 tys przebiegu. To chyba normalne w dieslach.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDi 105KM 77kW [l/100km]

Usterki Honda Accord V