Ocena kierowcy - Honda Accord V Sedan

Michał, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1996
Honda Accord V Sedan 2.0 TDi 105KM 77kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : nie mogę na nie narzekać, wielowahaczowy układ jest trwały, komfortowy, auto dobrze trzyma sie drogi.
Silnik : falujące obroty, problem z wiązką, niby błachy, ale ciągle powraca
Karoseria : zbyt miękkie blachy, możne je wgiąć ręką, rdzewiejące nadkola
Inne : podnośniki szyb elektr. rolka na prowadnicy zrobiona z kiepskiej jakości materiału, właśnie wymieniam oba mechanizmy w drzwiach przednich
Ogólnie ok, trochę brakuje mi dynamiki, i teraz pewnie wybrałbym benzynę, ale spalanie to wynagradza.
trochę się trzęsie, jak to diesel wiadomo, oszczędny, na trasę jest idealny, w mieście za dużo trzeba się bawić biegami, problemy z falującymi obrotami (wiązka od pompy wtryskowej)
dziwnie dobrane przełożenia, często trzeba wahlować lewarkiem w mieście, w korkach czasem 3 bieg jest za wysoki, a 2 za niski, zdecydowanie bardziej te auto lubi trasy, jeśli nie ma korków to może być. 1 i 2 praktycznie tylko do ruszania, przyspieszać zaczyna dopiero od 3. Jeśli chcesz dynamicznie ruszać ze skrzyżowania to kup benzynę.
bez większych zastrzeżeń, kiepski promień skrętu
idealna, mimo wysoko osadzonej tylnej szyby, wszystko widać.
bez zastrzeżeń, wszystko mi pasuje
zimą i jesienią wiecznie zaparowane w środku
z przodu rewelacyjnie, z tyłu jak w golfie 2, którym również jeżdzę. Dla kobiet i dzieci wystarczy, dla rosłych 4 kabanów takich jak ja na większą wyprawę trochę za ciasny
Potrafi spalić 4,5L na trasie jeśli masz cierpliwość, Przy normalnej jeździe 120-140km/h pali 6L przy trochę wolniejszej 5,5, miasto to już nie mniej niż 7,5L, ogólnie jest bardzo dobrze, naprawy w miarę niedrogie jeśli omijać serwisy autoryzowane jak to w japończykach.
Problemem tego auta nie są poważne awarie, ale małe drobiazgi. Najgorzej jest jak się je ignoruje, a później uzbiera nam się lista takich małych drobnych awarii: falujące obroty w dieslu, wieczny problem z wiązką od pompy wtryskowej, przy przeczyszczeniu styków problem znika, później znów powraca za jakiś czas, czasem poruszanie kablami załatwia sprawę na jakiś czas. podnośniki szyb to to samo co w Roverze 600, Rolki na prowadnicach w mechanizmie otwierania nie wytrzymują, niby można wytoczyć nowe u tokarza i przynitować, w sam raz dla majsterkowiczów, ja zamówiłem podnośniki od rovera 600 na allegro, to to samo. Bardzo denerwują mnie blachy, strasznie miękkie, robiłem teraz tylne nadkola, wspawane nowe reperaturki, widać teraz szpachlę. Mam do wymiany poduszki od silnika, częstym problemem jest drgający lewarek od zmiany biegów, coś tam nie wytrzymuje, jeszcze się za to nie brałem. Czasami długo mi się świeci kontrolka oleju, sprawdzane było ciśnienie pompy oleju, ale wyszło wzorowe, nie wiedzą co jest problemem, być może elektronika.
Poza opisanymi wyżej drobiazgami, auto w zasadzie niezawodne, poważnych usterek brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDi 105KM 77kW [l/100km]

Honda Accord V Sedan