Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

Silnik 1.6 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Honda Accord VI Sedan 1.6 i 115KM 85kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność
Za kwotę ok 15-20 tyś to jedno z najmniej awaryjnych aut jakie można kupić. Ja jestem zadowolony, ale jeśli macie wybór to nie kupujcie 1.6, dołóżcie troszkę pieniędzy na 1.8 lub 2.0, może trochę więcej palą, ale jazda jest szybsza
Silnik całkowicie niezawodny. Zrobiłem przez 2 lata 55tyś km i ani razu nie było nawet najmniejszej usterki, a już mu wyskoczyło 201000km. Cały czas jeżdżony na oleju pełen syntetyk, nie bierze więcej jak 0.1l na 10tys km. Mimo wszystko silnik o pojemności 1.6 i mocy 115km to trochę za mało jak do tak dużego auta, osiągi nie są oszałamiające, ale Opel Vectra 1.8 nie ma szans :P
Podobnie jak silnik i skrzynia jest bezawaryjna, ale nie zbyt precyzyjna. Bieg wsteczny często trzeba wrzucać "na 2 razy".
Zawieszenie super. Dobre połączenie sportu z komfortem. W zakrętach można zaszaleć, ale i po dziurach można jeździć w taki sposób, że plomby z zębów nie wypadną :P
Wszystko widać
Materiały dobrze spasowane i miękkie, mimo przebiegu 200tyś dalej nic nie skrzypi
U mnie brak klimatyzacji, co jest rzadkością w tym modelu, większość ma klimatyzację w standardzie, ale teraz jak na dworze jest -20 to i tak można auto dość szybko nagrzać bez klimy
Z przodu super. Mam 190cm i bez problemu mogę wygodnie usiąść za kierownicą, ale miejsca na tylnej kanapie jest mało. Mam tu porównanie z Galantem i tam z tyłu jest o wiele wygodniej
Przy 130 km/h w środku dalej cisza
Auto ekonomiczne, jeśli ktoś jeździ max 90 km/h to może spalić nawet 6,0/100. Ja osobiście przy dość agresywnej jeździe mam spalanie w tym autko 7,0-7,5/100. Wiadomo, że jak ktoś bardzo się postara to spali nawet 10l, ale to dotyczy każdego auta, bo jak się "butuje" to pali
Udowodnione wyżej :D
Do tej pory nie było żadnych niespodziewanych usterek, tylko wymiana części eksploatacyjnych, typu sworznie, klocki hamulcowe
Nic się nie zepsuło i nie zamierza się zepsuć.
Honda Accord VI Sedan