Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

kadziu, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
Honda Accord VI Sedan 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik rwie do przodu. ma dużą moc
Układ elektryczny : zapaliła mi się kontrolka od SRS (problem z kablami od poduszki powietrznej) trzeba kupić nową szpulę przewodów SRS jedynie w serwisie. koszt około 400 zł
Zawieszenie : wiadomo mamy drogi jakie mamy, wymieniłem kilka wahaczów. ale to jest eksploatacja samochodu więc tego się nie liczy:)
samochód posiadam ponad 2 lata obecnie, jedyny taki naprawdę problem miałem z kostką do stacyjki, którą kupiłem w serwisie HONDY w Rzeszowie. koszt 250 zł z założeniem + gwarancja. poza tym nic się nie dzieje. kupiłem moją hankę jak miała 176 tys. km. obecnie ma 230 tys. i jeździ się nią bardzo dobrze. Gdy jeździ się po tak dziurawych drogach jakie mamy w Polsce wiadomo że zawieszenie nie wytrzyma długo, dlatego kilka wahaczy musiałem wymienić. poza tym zupełnie nic:) jeszcze miałem problem z przekładną kierowniczą, ale poszła do regeneracji (400 zł) i już wszystko w porządku. jak na razie te 136 KM które auto ma wystarczy choć myślę już powili żeby mu coś dołożyć aby mieć więcej tych koników. (apetyt rośnie w miarę jedzenia:) ) samochód genialnie prowadzi się, idealnie wchodzi w zakręty, hamowanie jest fantastyczne, nie ślizga się na śliskiej nawieżchni, także gdy jest biała droga można jechać 70 km/h i nawet 80 km/h bez poślizgu. podstawa trzeba wyczuć to auto. bo gdy przesiadłem się z golfa to zupełnie inne auto. ma duże kopyto, i daje dużo radości z jazdy. spalanie LPG jest bardzo dobre około 11 litrów pali zawsze!!! w zimie pali bardzo ładnie. jedyny mankament tego samochodu to ilość miejsca z tyłu. ale dla mnie i tak jest rewelacja. jeśli ktoś chce jakieś porady czy ma ktoś pytania to mail zostawiam: elka_wrzos@wp.pl
silnik rewelacyjnie wkręca się na obroty, piękny dźwięk dobiega z pod maski:)
wszystkie biegi wchodzą rewelacyjnie, skrzynia posiada krótkie przełożenia, dzięki czemu bardzo czuć każdy bieg
auto perfekcyjnie trzyma się w zakrętach gdy wchodzimy w nie z bardzo dużą prędkością, nie ma wyrzucania z zakrętów, kierownica bardzo ładnie pracuje delikatnie.
widoczność w samochodzie jest ok
wnętrze jest bardzo ładnie wykonane, użyto bardzo fajne materiały, ale rewelacyjnie wg mnie wyglądają zegary:)
auto nagrzewa się nawet w zimie w mgnieniu oka!!! minuta chodzi i już ciepło leci w samochodzie:) bardzo miłe zaskoczenie
dla mnie przestrzeń jest bardzo dobra, natomiast z tyłu już tak bardzo dobrze nie jest, małe dzieci tak, ale dorośli mają już problemy z siedzeniem z tyłu:) ale auto jest dla mnie nie dla pasażera
wyciszenie jest bardzo dobre, jedyne co słychać to ryk silnika przy większych obrotach a to jest muzyka miła dla każdego ucha:)
zużycie paliwa zawsze czy jeżdżę po mieście czy w cyklu mieszanym wychodzi około 10,5 L LPG. natomiast najniżej zeszłem na trasie do 8,5 L LPG. ceny części do tego samochodu są nieco droższe od VW którego wcześniej miałem ale dla mnie to nie kłopot. ceny napraw w serwisie to już zupełnie co innego:)
warto wydać na to auto te 10.000 zł. odwdzięczy się podczas jazdy:)
wiadomo z samochodem jest jak z człowiekiem, każdemu coś dolega, jedyny problem miałem z kostką do stacyjki (podobno to jest wada tego modelu, samochód podczas jazdy sam gasł i przez jakiś moment nie dało się go odpalić)zmieniłem kostkę na oryginalną hondowską zakupioną w serwisie i jest wszystko OK.
2 lata użytkowania samochodu i nie miałem poważnej userki

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]