Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

Rok produkcji 1999
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Accord VI Sedan 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność i jakość wykonania
Super auto. Ładne, niezawodne, w miarę szybkie. Naprawdę warte swojej ceny. Moja ma już 14 lat a wygląda na 5. Jak widzę inne samochody w podobnym wieku to się uśmiecham pod nosem. Odpowiedni samochód dla tatuśków: łądnie wygląda, można wozić rodzinkę a jak trzeba to i depnąć można. Oczywiście nie jest to auto, które robi wow na mieście i chętnie kupiłbym sobie nowszy model ale grzechem byłoby sprzedać ten egzeplarz po cenie rynkowej bo jest więcej warta
Kultura pracy jest świetna. Silnik chodzi cichutko i na biegu jałowym nie słychac go prawie wcale. powyżej 4 tys. ma piękny rasowy dźwięk. Elastyczność nie jest popisowa ale przecież to nie diesel. Jak to w hondzie, żeby szło trzeba mieszać w podłodze.
W porządku. Czasami wsteczny potrafi zahaczyć. Od 1 do 5 chodzi lepiej niż w BMW.
Prowadzi sie świetnie, zwłaszcza w zakrętach. Układ jezdny to jeden z jego największych plusów.
Wszystko ok.
Przydałby się podłokietnik.
Szybko zapycha się filtr kabinowy i w lecie podczas ulewy trzeba włączyć klimę. Jak jest czysty to problemu nie ma. W zimę za to szybko sie nagrzewa i po paru kilometrach jest już ciepło.
Z przodu lux. Z tyłu (w wersji z szyberdachem) za mało miejsca na głowę. Fotele wygodne, dobre wykończenie.
Naprawdę dobre. Przy 120 km/h można swobodnie rozmawiać i słuchać cicho radia. Dużo zależy też od opon.
Nie jest to superoszczędne auto ale tragedii nie ma. 8-11 litrów w cyklu zmiennym. Są bardziej ekonomiczne samochody ale za to na naprawach się oszczędza i wychodzi pewnie na to samo albo taniej. Przeglądów nie robię bo auto ma już 14 lat i jeżdzę do warsztatu jak mi sie coś popsuje czyli...nie pamiętam kiedy byłem ostatnio:)
Warta swej ceny. Tylko trzeba znaleść zadbany egzemplarz. Jak się trafi śmietnik to samochód może okazać się bardzo przeciętny.
Jedyna rzecz która mnie irytuje to psujące się klamki zewnętrzne. Wymieniałem już prawy tył, teraz mam do wymiany lewy tył. Chyba projektowali te kalmki jak były urodziny majstra. Poza tym wymieniałem tylko rzeczy eksploatacyjne (klocki, tarcze, sworzeń, łożysko, itp.) Generalnie super.
Poważne usterki: nie znam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]

Honda Accord VI Sedan