Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

Honda Accord VI Sedan 1.8 i 136KM 100kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Układ elektryczny
Ładne, dynamiczne autko. Dobrze się prowadzi lecz ma kilka wad.
Japońskie 1.8 to jeden z najlepszych silników. Pancerne nie do zajechania. Przez 2 lata nie miałem z nim jakiś dużych problemów , lecz czasem falował na obrotach przy dużych temperaturach. Wymieniałem świece, kable. Czyściłem przepustnice i wymieniałem krokowy. Niestety nic nie pomogło i dałem sobie z tym spokój. Olej łykał 1.5 l na rok czyli mało. Tak to bez wiekszych zastrzeżeń
Biegi wchodzą bez większych oporów. Czasami trzeba przewajchowac aby wszedł wsteczny,no ale to bolączka większości aut.
Tutaj niestety jest kiepsko. Maglownica daje się we znaki. Regeneracja to koszt 1000 zł. Wielowachacz też lubi szybko łapać luzy. Za to prowadzenie jest bardzo dobre. Świetnie trzyma się drogi i dobrze radzi sobie z nierównościami
Rdzewieluch. Tylnie nadkola, uszczelki szyb. Mały odprysk i po kilku tygodniach już wyłazi rdza. Słabo słabo.
Tutaj bez zastrzeżeń
Miasto spokojnie 10l łyka. W trasie potrafi zejść poniżej 8l/100.
Wentylacja kiepska. W zimę szyby parują i przy większym deszczu też. Ogrzewanie jest dobre. Przy -20 na dworze szybko się nagrzewał
Z przodu i z tyłu sporo miejsca.
Kaszana. Wszystko słychać niestety. Zawieszenie, silnik. Czasem człowiek czuje jakby jechał starem a nie osobówką
Kompletny rozrząd to koszt 750zl . Sprzęgło ok.400zl. Części eksploatacyjne t.j klocki, tarcze też w miarę tanie. Jest ok
Plastiki w środku twarde i łatwo się rysują. Fotele szybko się wycierają. Odpadające podbitki z drzwi też są irytujące. Ujdzie.
Drobnych usterek jest sporo. Czasami jak tak wszystko zsumować to wychodzi niezła sumka.
Oprócz regeneracji maglownicy nic poważnego się nie działo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 136KM 100kW [l/100km]

8,7