Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

beasdazel, 9 lat temu
Silnik 2.0 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 1998
Honda Accord VI Sedan 2.0 16V 147KM 108kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : przy odpowiedniej konserwacji podwozia i nadkoli nie zobaczycie rdzy
Silnik : Remont...
Zawieszenie
Zakupiłem to auto dlatego... bo chciałem... nie zważałem na ostrzeżenia innych. Nie mogę powiedzieć, że żałuję, bo nie. Na zakup dla małej rodziny w zupełności wystarczy. Stosunkowo bezawaryjny i wygodny
wg. mnie to trochę za słaby. Dobrze "ciągnie" dop. na VTEC'u, czyli od około 4200obr/min. Moc cierpi przy włączonej klimie.
Ciężka do wyczucia pomiędzy zmianami z 1 na 2, poza tym OK
w tej kwestii nie ma się czego czepiać
Łatwo wyczuć ten samochód, wszystko dobrze widać. Grubość słupków nie zasłania wszystkiego dookoła (jak np. w Insigni)
Wszystko na swoim miejscu. Łatwe i intuicyjne wnętrze.
Jak dla mnie to katastrofa! możliwe, że miałem do czynienia z jakąś usterką, ale ciągłe parowanie szyb (czyszczenie klimy kanałów wentylacyjnych nie pomogło). Nawiew na szybę praktycznie nie działa nawet na najwyższych obrotach dmuchawy. na zaparowane szyby pomaga tylko klima. A wystarczy żeby trochę popadało i już szyby zaparowane;/
przestrzeń jest wystarczająco dla: 180-190 cm z przodu, 160-180 cm z tyłu
dla jazdy do 100km/h jest dosyć cicho, do 120km/h znośnie. powyżej 120km/h już jest głośno. Trzeba zwrócić uwagę na opony... mają bardzo duży wpływ na poziom hałasu w środku. Np. ja jeździłem na 195/60/R15 Barum zimowe i było super! ale na 205/55/R16 Continental to już było znacznie głośniej. Z opinii pasażerów jeździło się jak bolidem:) po prostu słabo wyciszone nadkola.
nie jest to auto drogie w utrzymaniu
za przyzwoite pieniądze można kupić już coś dobrego.
przez 4 lata użytkowania zepsuł się włącznik do szyby pasażera z przodu i zamek z tyłu do drzwi.
hmmm... tutaj to już ciężko stwierdzić, ponieważ zakupiłem egzemplarz z zalanym motodoktorkiem. po kilkudziesięciu tysiącach km. byłem zmuszony zrobić kapitalny remont, ponieważ auto paliło 1l/1000 oleju;/. Po remoncie ten problem już nie występował. Poza tym przez te lata padła mi pompa wspomagania i alternator.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 147KM 108kW [l/100km]

12,7