Ocena kierowcy - Honda Accord VI Sedan

lutek, 17 lat temu
Silnik 2.0 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 1999
Honda Accord VI Sedan 2.0 16V 147KM 108kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
jestem zadowolony z zakupu samochód bardzo ladnie sie prezentuje i nie jest za drogie w zakupie. to juz moja druga honda i mysle ze zostane przy tej marce. w srodku do wykonczenia zostały uzyte materiały wysokiej jakosci i nie widac jakiejs tandety. siedzenia po 170tys km wygladaja jak nowe. niec sie nie przeciera i nie peka nic nie skrzypi i nie denerwuje. ogolnie to polecam wczesniej miałem civica to jak dzien do nocy chociaz civic sprawiał wrazenie lzejszego i zwinniejszegoi w civicu lepiej chodziła skrzynia.
super silniczek tylko za duzo pali ale. kultura pracy wzorowa. ciagnie dobrze dopiero od 4-5000obr. brak jakichkolwiek wycieków oleju ani jego spalania (5w-50 mobil od nowosci)
biegi wchadza dobrze. bardzo ale to bardzo zadko przytnie sie 1 (moze na 6000km co nia zrobiłem było to z 4-5 razy). wsteczny tak jak w prawie w wiekszosci samochodów ma opory i ciezko wrzucic trzeba nieraz 2 lub trzy razy wcisnac sprzegło zeby biegł wpadł bez zgrzytu ale to normalka. troche przy ciezko chodzi lewarek ale chyba tak miało byc (sportowo) ogólnie ok
sztywno zestrojone zawieszenie. spodziewałem sie wiekszego komfortu ale za to wspaniale wchodzi sie w zakrety (na trsy wspanialy). czuc poprzeczne nierównosci i troche słychac zawieszenie ale i tak o wiele ciszej niz w innych markach. na felgach 17 BARDZO SZTYWNY. precyzyjny i pewny w prowadzeniu nie buja ani nie husta. troche słabe hamulce i latwo tarcze sie wichruja
lusterka 6+. Samochód który ma takie lusterka jakie powiniem miec kazdy. co za sens oszczedzac na kawałku szkła. Moze nie sa za piekne ale cos za cos. ogólnie widocznosc bardzo dobra do tylu tak jak w sedanie trzeba miec wyczucie. przednie słupki nie przeszkadzaja
wszysko pod reka ale nie za pieknie. ładne czytelne zegary kokpit srodkowy taki sobie ale o gustach sie nie dyskutuje brakuje regulacji czestotliwosci wycieraczek (gdzies czytałem ze to sie ustawia samoczynnie w zaleznosci od predkosci jazdy ale jakos tego nie zauwazyłem) bardzo słabe spryskiwacze albo pompka przypchana
jakos tak słabo dmucha nawet gdy wiatrak ustawiony na max. Klima za to rewelacja ale bardzo muli silnik-czuc to pod pedałem i adekwatnie na stacji
wyglada na wiekszy chociaz w 4 os podróżuje sie bardzo wygodnie. Na szczescie nie mam duzej rodziny bagaznik standardowy całkiem pojemny. sam mam wystarczajaca duzo miejsca chociaz w civicu wcale nie było duzo mniej chociaz jest sporo mniejszym samochodem.
ocena 5+ na postoju nic nie drzy we wnetrzu (wałki wyruwnujace) i nie słychac wogóle silnika. nieraz chiałem odpalac pracujacy silnik. czesto tez sie łapie na odciecie paliwa bo silnik łapie 7000obr. jego wogóle nie słychac. gorzej tylko z oponami jak sie trafia głosne to dokuczaja. słuchac toczenie kól
przy spokojnej jezdzie w lato: miasto ok7,5-10l trasa so 120km/h 6.5-7.5. troche agresywniej i spalanie wzrasta do 12-14 i 9-11. ale tym samochodem nie da sie wolno jezdzic :))))))))))))))
za te pieniadze trudno znalesc cos lepszego ale pojezdzimy zobaczymy
narazie tylko łozysko przednigo koła i sworzen razem ok 350zł ale to poprzednim włascicielu. centralny nieraz nie otwiera prawych tylnich dzwi ale da sie z tym zyc. nie wiem czy to nie wina nieoryginalnego alarmu który potrafi sie nieraz sam właczyc.
sonda lambda była padnieta i nie ma zamienników trzeba kupic oryginał 900zł szok. oraz docisk i elekromagnes klimatyzacji 500zł równiez po poprzendnim włascicielu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 147KM 108kW [l/100km]

9,3