Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

szymon.kubas@mappolska.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2003
Honda Accord VII Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność. I POLECAM SZCZERZE SERWIS AUTOKOPEX Z KATOWIC.
Co tu wymagać od auta za poniżej 100 tys. zł.
Chyba nie ma lepszego benzyniaka pod względem kultury pracy, wchodzenia na obroty, ale ze słabszym, klekoczącym turbo deaslem na trasie nie powalczę - zostaję w tyle.:( Mój pali olej od samego początku - nawet do 4-5 litrów co 20 tys. km trzeba dolać, ale być może to przez dynamiczną jazdę - ale honda chyba od tego jest.
Super precyzja, choć nie rozumiem braku 6 -go biegu.
Nic dodać, nic ująć,drogi prawie przyklejony, a i zawieszenie dosyć dobrze wyciszone. Przy tym przebiegu nic nie miałem wymieniane, mimo że zawieszenie i z przodu i z tyłu jest wielowachaczowe.
Dla mnie super, pomimo że nie mam czujników.
Wygodne siedzenia, nisko siedzisz, wszystko pod ręką, nieskomplikowane, nieprzeładowane.
Klima chodzi jak chce, raz gorące powietrze, raz zimne. W serwisie rozkładają ręce. Jednak w Passacie była bajka.
Z przodu aż nadto, z tyłu też się siedzi wygodnie.
Głównie poruszam się poza miastem, więc przy większych prędkościach silnik słychać, ale nie jest to bardzo uciążliwe. Daje o sobie brak 6-go biegu jednak.
Ceny przeglądów w normie, natomiast części zamiennych - zgroza. Tarcze hamulcowe przód - chyba po 600 zł za sztukę, roleta przestrzeni bagażnika -2000 zł. Następnym razem też Accord, ale w deaslu. Spalanie wysokie, na trasie przy autostradowych 180 - 15 litrów, w mieście 12. Przy bardzo spokojnej 80 km/h jezdzie nigdy mi nie zszedł poniżej 8 litrów
Trochę słabo wyposażony, np. brak ESP, tylko 4 głośniki, brak przeciwmgielnych
Coś się trzęsie w środku, ale mało uciążliwie i przeciera się fotel kierowcy. Zbyt często spalają się żarówki. Żarówki świateł drogowych, tak 4 razy w roku muszę wymieniać.
Słaby lakier, liczne odpryski, gdzieniegdzie już pojawiają się rdzawe naloty. Coś z przekładnią kierowniczą, ale jeżdżę i przy takim przebiegu,to już może coś poważniejszego się stać. Patrząc poprzez mechanikę - doskonale

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

11,4