Ocena kierowcy - Honda Accord VII Kombi

Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Accord VII Kombi 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Jakoś przywiązałem się do tej marki i bardzo ją sobie cenię. Ocena 5 z małymi minusami za drobiazgi do których się przyzwyczaiłem i już tak bardzo mnie nie rażą jak kiedyś.
Bardzo zadowolony. Moc wystarczająca. Wydaje mi się że odcięcie następuje zbyt szybko w porównaniu z moim poprzednim accordem aerodeckiem z 1994 r. 180 osiąga się w chwilę. Czuję się pewnie przy dużych prędkościach. Trochę muszę dolewać oleju - w sumie litr na rok.
Przy mocnym depnięciu gazu czasem potrafi niewskoczyć.
Auto super się trzyma w zakrętach. Pomimo że kombi ciężko by tył uciekł.
Super. Czasem mi tylko przeszkadza przedni słupek ale wszystkie auta go mają...Przy parkowaniu bocznym nie mam najmniejszych problemów nawet tam gdzie tego miejsca jest naprawdę mało. Zawsze jestem z siebie dumny... Żona jeździ nim głównie więc ze względu na nią dołożyłem czujniki z tyłu bo dla niskich osób może być trudniej.
Bez zarzutów.
Bardzo dobrze. Szybko się nagrzewa. Wiatrak od połowy zakresu jest słyszalny.
Nigdy nie brakowało mi miejsca. Z tyłu też choć nieczęsto mam okazję.
Mogłoby być trochę ciszej. Niezbyt cicho pokonuje przeszkody. Przy większych prędkościach trochę głośno i szumi. Zawirowania przy uszczelkach trochę gwiżdżą.
W zasadzie to płacę głównie za paliwo, olej i przegląd.
Nie jest źle. Po 5 latach eksploatacji auto straciło na wartości około 40 procent.
Wymienię: siłowniki od centralnego zamka, skrzypiący pedał sprzęgła (już nie przeszkadza), parujące reflektory, miękkie blachy podatne na wgniotki, dość często przepala i się bezpiecznik gniazda elektrycznego w bagażniku choć to może wina podłączanych urządzeń, tylne drzwi skrzypią podczas otwierania,
Przez te ponad 5 lat użytkowania raz mnie zawiódł. Wymiana cewki zapłonowej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]

Honda Accord VII Kombi